PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ile zarobił przewodniczący KRS? W pięć lat wzrost o blisko 100 tys. zł

  • Autor: PAP/KDS
  • 19 lip 2019 12:01

W 2018 roku sędzia Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa zarobił ponad 266 tys. zł.

Ile zarobił przewodniczący KRS? W pięć lat wzrost o blisko 100 tys. zł
Leszek Mazur, przewodniczący KRS. fot. Twitter/Sejm RP
REKLAMA
  • - Chcę w ten sposób wyjaśnić wszelkie wątpliwości i niejednoznaczności dotyczące mojego oświadczenia majątkowego pojawiające się w przestrzeni publicznej - powiedział Mazur.
  • Z informacji o swoich dochodach zamieszczonej w piątek przez sędziego Mazura na stronie internetowej Rady wynika, że szef KRS w 2018 r. zarobił łącznie przed opodatkowaniem 266 tys. zł.
  • W 2017 r. dochody Mazura wyniosły prawie 216 tys. zł.; w 2016 r. było to niemal ponad 180 tys. zł; w 2015 r. - 174 tys. zł, a w 2014 r. - prawie 169 tys. zł.

Dodał, że jego sytuacja w zakresie dochodów jest całkowicie jasna i obejmuje w roku 2018 dwie pozycje, obie wynikające z pracy w charakterze sędziego - w SO w Częstochowie i w KRS. - Natomiast w latach poprzednich jest to tylko wynagrodzenie za pracę w sądzie - zaznaczył Mazur.

W ubiegłym tygodniu na Twitterze sędzia Bartłomiej Starosta z Forum Współpracy Sędziów zamieścił m.in. fragmenty oświadczenia majątkowego przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa za 2018 r. Wynika z niego, że sędzia Leszek Mazur nie zamieścił w swoim oświadczeniu informacji o zarobkach uzyskanych z tytułu pełnienia funkcji szefa Rady.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Informację tę podał m.in. portal Onet.pl, zaznaczając przy tym, że może chodzić o kwotę niemal 100 tys. zł. W związku z tymi doniesieniami CBA poinformowało, że prowadzi czynności analityczno-kontrolne dotyczące oświadczenia majątkowym przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa Leszka Mazura. Z kolei zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów przekazał w piątek, że podjął czynności wyjaśniające ws. doniesień o nieprawidłowościach w oświadczeniu majątkowym Mazura.

Sędzia Mazur podkreślił, że ujawnione przez niego informacje o dochodach świadczą o tym, że nie ma nic do ukrycia. - Świadczy to o tym, że nie mam nic do ukrycia, a na pracy w KRS się specjalnie nie dorobiłem, ponieważ zrezygnowałem z funkcji wizytatora i nie uzyskałem też wynagrodzenia jako szef biura KRS, którą to funkcję pełniłem przez 9 miesięcy. Ten przyrost nie jest więc jakiś specjalnie duży - zaznaczył Mazur.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ile zarobił przewodniczący KRS? W pięć lat wzrost o blisko 100 tys. zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA