Ile zarabiają pracownicy laboratoriów?

Ile zarabia technik laboratoryjny, ile lider zespołu, a ile kierownik laboratorium? Dowiecie się z najnowszego raportu płacowego Advisory Group Test Human Resources.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają pracownicy laboratoriów?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

5 paź 2016 13:34


Jak wynika z raportu płacowego „Wiosna 2016”, opracowanego przez AG Test HR, najmniej w laboratorium zarabia technik laboratoryjny/laborant, którego zadaniem jest wykonywanie badań i analiz laboratoryjnych. Jego średnie wynagrodzenie wynosi 4050 zł brutto miesięcznie, a mediana – 3843 zł brutto.

Co czwarty laborant co miesiąc może liczyć na więcej niż 4759 zł brutto, jednak pensje kolejnych 25 proc. nie przekraczają 3273 zł brutto.

Więcej od laboranta zarabia lider laboratorium, który zajmuje się koordynowaniem prac podległego zespołu laboratoryjnego – średnio 5985 zł brutto na miesiąc. Z kolei mediana jego wynagrodzeń wynosi 5809 zł brutto.

25 proc. tej grupy zarabia nie więcej niż 5003 zł brutto, a co czwarta osoba zatrudniona na tym stanowisku otrzymuje pensję powyżej 6569 zł brutto.

Na najwyższą wypłatę może liczyć kierownik laboratorium. Zarabia on średnio 7897 zł brutto. Natomiast mediana jego wynagrodzeń to 7611 zł brutto.

Jedna czwarta osób odpowiedzialnych za nadzorowanie pracy w laboratorium, w tym za koordynowanie prac podległego zespołu, nie dostaje więcej niż 6117 zł brutto na miesiąc, a kolejne 25 proc. kierowników otrzymuje nie mniej niż 9370 zł brutto.

*Dane zostały przekazane bezpośrednio przez działy personalne z 518 przedsiębiorstw. Listę firm można pobrać poniżej.

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.