Ile zarabiają pracownicy branży HR?

Największe obniżki wynagrodzeń w branży HR dotknęły dyrektorów ds. personalnych. Kierownicy ds. szkoleń i rozwoju, a także ci z działu rekrutacji i selekcji otrzymali podwyżki. Poznajcie raport płacowy „Jesień 2013” Advisory Group TEST Human Resources.

Autor: Justyna Koc 19 gru 2013 6:00

REKLAMA

Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR „Jesień 2013", średnie wynagrodzenie miesięczne specjalisty ds. szkoleń i rozwoju wynosi 4987 zł brutto. Zajmuje się on planowaniem szkoleń i ich koordynacją oraz kontaktami z firmami zewnętrznymi. Co czwarty specjalista ds. szkoleń i rozwoju otrzymuje pensję nie mniejszą niż 5708 zł brutto, a kolejne 25 proc. zarabia nie więcej niż 3717 zł brutto.

O ile płaca specjalistów ds. szkoleń i rozwoju jest porównywalna z tą z poprzedniego półrocza, to nie można tego samego powiedzieć o pensji ich kierowników. Kierownicy ds. szkoleń i rozwoju na wiosnę zarabiali średnio 8208 zł brutto miesięcznie, jesienią ich wynagrodzenie wzrosło do 10 tys. 087 zł brutto. 25 proc. osób zatrudnionych na tym stanowisku zarabia poniżej 7665 zł brutto, ale zarobki kolejnych 25 proc. są wyższe niż 10 tys. 919 zł brutto miesięcznie. Co należy do obowiązków kierownika? Organizowanie i zarządzanie szkoleniami w firmie.


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają pracownicy branży HR?


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.