Ile zarabiają liderzy ugrupowań politycznych?

Oświadczenia majątkowe polityków cieszą się dużym zainteresowaniem. Szczególnie tych polityków, którzy podali je do publicznej wiadomości po raz pierwszy, jak Ryszard Petru czy Paweł Kukiz. Który z liderów zarabia najwięcej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają liderzy ugrupowań politycznych?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP/mat.pras.

7 gru 2015 11:54


To właśnie Petru posiada największy majątek spośród liderów ugrupowań sejmowych. Oszczędności zgromadzone na jego kontach w różnych walutach w przeliczeniu wynoszą ponad 2 mln zł. Co więcej, Petru w zeszłym roku osiągnął niezwykle wysoki dochód – ponad 650 tys. zł.

Pieniądze te pochodzą z prowadzonej przez niego działalności w ramach Ryszard Petru Consulting. Polityk również posiada znaczną kwotę w postaci papierów wartościowych – prawie 155 tys. zł. Posiada on akcje Wawelu i Energi.

Najwyższe zobowiązania finansowe w postaci pożyczek i kredytów w wysokości 522,7 tys. zł posiada Paweł Kukiz. Ze swojej działalności artystycznej i praw autorskich osiągnął w 2014 roku prawie 325 tys. zł. Kukiz posiada też nieruchomości o najwyższej wartości w poniższym zestawieniu – 1 865 tys. zł.

Drugie miejsce pod względem wysokości zobowiązań zajmuje Ewa Kopacz. Ponad połowa z tej kwoty to kredyt na zakup mieszkania. Ponadto posłanka posiada również oszczędności w różnych walutach, które po przeliczeniu wynoszą prawie 75 tys. zł.

Ostatnim liderem ugrupowania, który znalazł się w zestawieniu, jest Jarosław Kaczyński. Prezes PiS jest w 1/3 współwłaścicielem domu, którego wartość rynkowa wynosi około 1,5 mln zł. Posiada również zobowiązania wobec osób prywatnych i parabanku na kwotę 245 tys. zł. Kaczyński jako jedyny w poniższym zestawieniu nie posiada samochodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.