Ile zarabiają kierowcy prezesów, a ile specjaliści ds. floty samochodowej w firmie?

Z badań wynika, że szoferzy najczęściej jeżdżą audi. A ile zarabiają? Poznajcie raport płacowy „Wiosna 2014" przeprowadzony przez Advisory Group TEST Human Resources.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają kierowcy prezesów, a ile specjaliści ds. floty samochodowej w firmie?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

6 sie 2014 8:41


Z raportu międzynarodowej firmy doradczej Kienbaum z 2013 r. wynika, że aż 38 proc. prezesów, członków zarządu i rady nadzorczej jeździ audi, po 14 proc. BMW i volkswagenami, co dziesiąty mercedesem lub oplem, a tylko co dwudziesty skodą. Średnio na auto dla przedstawiciela najwyższej kadry zarządzającej firma wydaje 200 tys. zł.

Wiemy już, że szeforzy najczęściej jeżdżą audi, a ile zarabiają? W porównaniu z jesienią 2013 r. wynagrodzenie osób zatrudnionych do przewożenia kierownictwa firmy oraz ich gości zwiększyło się o 300 zł brutto i wynosi 3438 zł brutto miesięcznie. Dla co czwartego zatrudnionego na tym stanowisku wynagrodzenie nie przekracza 2962 zł brutto na miesiąc, ale 25 proc. kierowców zarabia nie mniej niż 3806 zł brutto.

Na wyższe zarobki może liczyć specjalista zajmujący się zarządzaniem flotą samochodową w firmie. Jego średnia miesięczna to 4813 zł brutto. To niewielki wzrost w porównaniu z jesienną edycją badania – tylko 184 zł brutto. Pułap wynagrodzeń dla 25 proc. osób na tym stanowisku kończy się na 4096 zł brutto, a dla 25 proc. nie spada poniżej 5318 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.