Ile zarabiają kierowcy polskich prezesów?

Szofer królowej Elżbiety II zarobi 24 tys. funtów rocznie. A na ile mogą liczyć kierowcy wożący polskich prezesów?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają kierowcy polskich prezesów?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

27 lut 2015 5:34


Brytyjska królowa poszukuje szofera. Praca nie należy do najłatwiejszych. Pracownik będzie musiał przenieść się do budynku obok pałacu, ale niestety nie za darmo – koszty pokrywa z własnej kieszeni.

Ponadto będzie pracował przez 48 godzin w tygodniu, o różnych porach dnia. W zamian dostanie 33 dni urlopu oraz wynagrodzenie w wysokości 24 tys. funtów rocznie. Szofer królowej może liczyć również na darmowe posiłki.

Ile z kolei zarabiają szoferzy polskich prezesów? Jak wynika z najnowszej, jesiennej edycji raportu płacowego opracowanego przez Advisory Group TEST Human Resources, średnia miesięczna pensja kierowcy wynosi 3839 zł brutto – o 401 zł brutto więcej niż wiosną 2014 r.

Dla 25 proc. osób zatrudnionych do przewożenia kierownictwa firmy oraz ich gości płaca nie spada poniżej 3948 zł brutto, ale dla kolejnych 25 proc. wypłata nie przekracza 3280 zł brutto.

Na większe wynagrodzenia mogą liczyć specjaliści zajmujący się zarządzaniem flotą samochodową w firmie. Co miesiąc na ich konto wpływa średnio 4740 zł brutto. To minimalny spadek w porównaniu do poprzedniego półrocza (o 73 zł brutto).

25 proc. specjalistów ds. zarządzania flotą samochodową zarabia nie mniej niż 5535 zł brutto na miesiąc, ale jednocześnie co czwarty pracownik na tym stanowisku nie może liczyć na pensję wyższą niż 3996 zł brutto miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.