Ile zarabia zespół badawczy w firmach?

Dyrektor ds. badań i rozwoju może liczyć na 15 tys. zł miesięcznie. Jeśli jest członkiem zarządu firmy, stawka wzrasta o jedną trzecią. Pozostali przedstawiciele świata nauki też nie mają na co narzekać. Ich pensje rzadko schodzą poniżej 5 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia zespół badawczy w firmach?

PODZIEL SIĘ


Autor: Anna Goc

www.raportplacowy.pl

8 sie 2013 9:00


Z Raportu płacowego „Wiosna 2013" opracowywanego przez Advisory Group TEST Human Resources wynika, że pensje pracowników obejmujących stanowiska w działach zajmujących się badaniami i rozwojem firm rzadko schodzą poniżej 5 tys. zł.

Stawki w laboratoriach wynoszą średnio od blisko 4 tys. zł (technik laboratoryjny/laborant) do nieco ponad 7 tys.zł (kierownik laboratorium).

Pensje pracowników ze specjalizacją konstruowanie i projektowanie, zatrudnionych w działach badań i rozwoju są nieco wyższe. Na największe wynagrodzenie może liczyć lider zespołu ds. projektowania i konstrukcji. Wysokość wynagrodzenia na tym stanowisku waha się w granicach od 8681 zł do 10835 zł.

W niektórych firmach więcej od niego może zarabiać kierownik ds. projektowania i konstrukcji - od 7069 zł do 12659 zł. Tuż za nimi jest projektant z średnim wynagrodzeniem 5403 zł. Najmniejsze stawki firmy gwarantują inżynierom: inżynier konstruktor może zarobić średnio 5442 zł, inżynier ds. produktu 5433 zł, a inżynier ds. testów 4710 zł.

Zarobki na kierowniczych stanowiskach

Choć stanowiska mają te same nazwy, to wynagrodzenia zatrudnionych pracowników zależą od wielu czynników. Autorzy raportu z Advisory Group TEST Human Resources wzięli je pod uwagę. Każda z firm, która bierze udział w badaniu, określa stanowiska w swojej strukturze względem występujących w raportach.

Firmy odpowiadają na pytania zawierające kluczowe kryteria decydujące o wynagrodzeniach na poszczególnych stanowiskach pracy. Takie rozwiązanie umożliwia projektowanie tabel płac oraz wszelkich projektów reorganizacji systemów wynagradzania.

Jak wynika z raportu, dyrektor ds. badań i rozwoju może liczyć na 15 tys. zł miesięcznie. Jeśli jest członkiem zarządu firmy, stawka wzrasta o jedną trzecią. Wysokość pensji tego ostatniego jest jedną z tych, która cechuje się największą rozpiętością. Najmniejsza stawka oferowana pracownikom na takim stanowisku wynosi 7500 zł, największa - 28918 zł.

W niektórych firmach więcej otrzymują kierownicy ds. badań i rozwoju, którzy mogą zarabiać od 8019 zł do 12058 zł. Najmniejszą pensję dostają asystenci, którzy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości średnio 3133 zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.