Ile zarabia specjalista ds. szkoleń i rozwoju, a ile jego kierownik?

Ile co miesiąc zarabiają pracownicy odpowiedzialni za szkolenia i rozwój w firmie? Poznajcie najnowszy raport płacowy „Wiosna 2014” opracowany przez Advisory Group TEST Human Resources.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia specjalista ds. szkoleń i rozwoju, a ile jego kierownik?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

1 paź 2014 9:30


Zajmuje się planowaniem szkoleń i ich koordynacją oraz kontaktami z firmami zewnętrznymi. Ile zarabia specjalista ds. szkoleń i rozwoju? Jak wynika z raportu płacowego, jego średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi 5117 zł brutto. To o 130 zł brutto więcej niż w poprzednim półroczu.

Czytaj też: Balanga czy szkolenie? Oto tajemnice wyjazdów integracyjnych

Co czwarta osoba na tym stanowisku otrzymuje pensję nie mniejszą niż 5829 zł brutto, jednak kolejne 25 proc. wyciąga nie więcej niż 3906 zł brutto.

Niemal dwa razy więcej zarabia jego kierownik. W tym przypadku przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosi 10 tys. 135 zł brutto – wzrosło na wiosnę jedynie o 48 zł brutto. A co należy do obowiązków kierownika? Organizowanie i zarządzanie szkoleniami w firmie.

Czytaj też: Menedżerów kształtują wyzwania w pracy, a nie szkolenia

Dla co czwartego kierownika ds. szkoleń i rozwoju pensja miesięczna zaczyna się od 10 tys. 841 zł brutto, 25 proc. musi się liczyć z tym, że na tym stanowisku nie otrzyma więcej niż 8 tys. zł brutto za miesiąc pracy.

* Raport płacowy AG Test HR „Wiosna 2014” powstał na podstawie danych płacowych z 411 przedsiębiorstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.