Ile zarabia specjalista ds. rekrutacji i selekcji, a ile jego szef?

Z najnowszego badania „Jesień 2015” przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources wynika, że wynagrodzenie kierownika ds. rekrutacji i selekcji maleje. Jak wygląda sytuacja w przypadku specjalisty w tym obszarze?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia specjalista ds. rekrutacji i selekcji, a ile jego szef?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

14 kwi 2016 13:36


Jak wynika z raportu płacowego AG test HR, średnie wynagrodzenie specjalistów ds. rekrutacji i selekcji wynosi 5186 zł brutto (wobec 5104 zł brutto w wiosennej edycji badania).

Jedna czwarta osób zajmujących się procesami rekrutacji i selekcji, a także kontaktem z zewnętrznymi firmami, dostaje miesięcznie więcej niż 6017 zł brutto, ale pułap wynagrodzeń co czwartego specjalisty nie przekracza 4004 zł brutto.


767 zł brutto – o tyle spadła pensja kierowników ds. rekrutacji i selekcji w porównaniu z wiosennymi wynikami raportu. Ich średnie wynagrodzenie wynosi 8200 zł brutto.

25 proc. osób odpowiedzialnych za organizację i zarządzanie rekrutacją i selekcją w firmie może jednak liczyć na więcej niż 8475 zł brutto, ale zarobki kolejnych 25 proc. nie przekraczają 5718 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.