Ile zarabia specjalista ds. rekrutacji i selekcji, a ile jego szef?

Z najnowszego najnowszego badania „Wiosna 2015” przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources wynika, że wynagrodzenie specjalisty oraz kierownika ds. rekrutacji i selekcji wzrosło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia specjalista ds. rekrutacji i selekcji, a ile jego szef?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

23 wrz 2015 7:38


Specjaliści ds. rekrutacji i selekcji zarabiają średnio 5104 zł brutto miesięcznie, czyli o 724 zł więcej niż w ubiegłym półroczu. Osoby na tym stanowisku zajmują się procesami rekrutacji i selekcji, a także kontaktem z zewnętrznymi firmami.

Jedna czwarta osób na tym stanowisku otrzymuje wynagrodzenie poniżej 3816 zł brutto, ale kolejne 25 proc. dostaje pensję powyżej 5762 zł brutto.

Na podwyżkę mogli również liczyć kierownicy ds. rekrutacji i selekcji, którzy organizują i zarządzają rekrutacją i selekcją w firmie. Mediana ich wynagrodzeń to 8967 zł brutto. Jesienią 2014 r. średnia pensja na tym stanowisku wynosiła 8598 zł brutto.

Wpływ rekruterów na markę firmy

Rola, jaką odgrywają osoby odpowiedzialne za rekrutację w firmie, jest niezwykle ważna, ponieważ ich zachowanie ma wpływ na markę firmy. Niestety nie wszyscy biorą ten aspekt pod uwagę. Z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników serwisu Praca.pl wynika, że aż 99 proc. Polaków jest rozczarowanych procesem rekrutacyjnym. Dla 44 proc. kandydatów największym problemem w trakcie szukania pracy jest brak odpowiedzi ze strony rekruterów.

Z kolei z badania „Candidate Experience” przeprowadzonego przez Koalicję na rzecz Przyjaznej Rekrutacji w 2014 roku wynika, że jedynie 29 proc. firm dba o to, by każdy kandydat, który przesłał do firmy CV, otrzymał informację zwrotną o przebiegu procesu rekrutacji. A kandydat, który poczuje się źle potraktowany w czasie procesu rekrutacyjnego zdecydowanie mniej skłonny jest do tego, by w przyszłości skorzystać z usług lub produktów firmy, która interesowała go jako pracodawca. Nie poleci też tej firmy swoim znajomym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.