Ile zarabia specjalista ds. PR, a ile specjalista ds. komunikacji wewnętrznej?

Jak kształtują się zarobki osób odpowiedzialnych za PR? Sprawdźcie wyniki badań Advisory Group TEST Human Resources „Jesień 2013”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia specjalista ds. PR, a ile specjalista ds. komunikacji wewnętrznej?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

17 kwi 2014 6:21


Mimo że zawód specjalisty ds. PR należy do jednych z najbardziej stresujących, chętnych na to stanowisko nie brakuje. Czy przyciągają ich pieniądze?

Zgodnie z raportem płacowym AG Test HR „Jesień 2013" przeciętna miesięczna płaca specjalisty ds. PR (odpowiedzialnego za kształtowanie wizerunku firmy zgodnie z przyjętą strategią PR ) to 5714 zł brutto - o 154 zł brutto mniej niż wiosną 2013 r.

25 proc. badanych przedstawicieli tej grupy nie dostaje pensji większej niż 4387 zł brutto miesięcznie, ale już co czwarty może liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 6532 zł brutto.

Z kolei specjalista ds. komunikacji wewnętrznej, który koordynuje przepływ informacji w firmie, otrzymuje pensję o 183 zł większą niż wiosną 2013 r. - średnio 4946 zł brutto.

Co czwarta osoba na tym stanowisku otrzymuje co miesiąc wynagrodzenie przekraczające kwotę 5531 zł brutto, ale pensja kolejnych 25 proc. nie przekracza 4479 zł brutto.

Zdaniem Małgorzaty Majewskiej, eksperta Monsterpolska.pl, osoby zajmujące się public relations to mistrzowie wychodzenia z twarzą z trudnych sytuacji, na których spoczywa spora odpowiedzialność.

- Ich aktywność, jej brak lub nieodpowiedni sposób prowadzenia działań mogą spowodować, że firma, dla której pracują, albo będzie cieszyła się dobrym wizerunkiem i w efekcie zrealizuje swoje cele, lub - wręcz przeciwnie - straci zaufanie konsumentów, co może doprowadzić nawet do złej sytuacji finansowej w przedsiębiorstwie - tłumaczy Majewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

j 2014-04-17 13:25:02

Bzdury, tyle to może tylko we wsi Wawa.