PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ile zarabia się w logistyce i zakupach?

Ile zarabiają specjaliści ds. logistyki i zakupów, a ile ich szefowie? Oto wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources.

Ile zarabia się w logistyce i zakupach?
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR „Jesień 2016”, asystent ds. logistyki zarabia średnio 3534 zł brutto. Natomiast mediana jego wynagrodzeń wynosi 3361 zł brutto – o 62 zł brutto więcej niż wiosną 2016 r.

Za wykonywanie czynności administracyjnych oraz wsparcie współpracowników w ich bieżących czynnościach 25 proc. asystentów otrzymuje pensję nie większą niż 2834 zł brutto, a kolejne 25 proc. dostaje wypłatę nie mniejszą niż 3912 zł brutto.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Asystent ds. zakupów wykonuje czynności administracyjne oraz wspiera pracowników w ich bieżących czynnościach. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 3451zł brutto (wobec 3368 zł brutto w jesiennej edycji badania). Średnia miesięczna płaca w jego przypadku to 3752 zł brutto.

Jedna czwarta asystentów ds. zakupów może liczyć na pensję powyżej 4290 zł brutto, wynagrodzenia kolejnych 25 proc. nie przekraczają 2728 zł brutto.

Zarobki specjalistów

Specjalista ds. celnych, odpowiedzialny za przygotowywanie dokumentacji celnej oraz kontakty z organami celnymi, wyciąga średnio miesięcznie 4877 zł brutto. Mediana w jego przypadku wynosi 4472 zł brutto – o 184 zł mniej niż w pierwszym półroczu 2016 r.

Pensja co czwartego speca w tym obszarze nie jest niższa niż 5462 zł brutto, a kolejne 25 proc. osób nie zarabia więcej niż 3938 zł brutto.

Jeśli chodzi o specjalistę ds. logistyki, który zapewnia sprawny przepływ produktów od dostawców do klienta, to mediana jego wynagrodzeń wynosi 5311 zł brutto (wiosną 2016 r. wynosiła ona 5241zł brutto).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ile zarabia się w logistyce i zakupach?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • czytelnik 2017-07-11 16:36:45

    Brakuje imformacji na temat wynagrodzen w zaleznosci od wielkosci firm, podzialu na branze i co najwazniejsze jest brak wynagrodzenia dla procurement specialist, czyli zakupowcow ktorzy nie generuja zamowien a tworza umowy/kontrakty i zarzadzaja wlasna kategoria zakupowa. Takich stanowisk jest juz bardzo duzo

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA