Ile zarabia sekretarka, ile administrator bazy klientów, a ile asystent prezesa?

Jak kształtują się zarobki pracowników administracyjnych? Oto wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia sekretarka, ile administrator bazy klientów, a ile asystent prezesa?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

11 sie 2014 9:00


Jak wynika z Raportu płacowego AG Test HR „Wiosna 2014", średnie miesięczne wynagrodzenie administratora bazy klientów wynosi 3121 zł brutto. To niestety spadek. Jesienią 2013 r. ich średnia była o 465 zł brutto wyższa. Za administrowanie bazą danych klientów 25 proc. osób otrzymuje nie więcej niż 2500 zł brutto, z kolei kolejne 25 proc. może liczyć na więcej niż 3417 zł brutto,

W porównaniu do poprzedniego półrocza nieco wyższe wynagrodzenie dostaje sekretarka/ recepcjonistka, która zajmuje się przyjmowaniem gości, obsługą centrali telefonicznej oraz prowadzeniem korespondencji firmy. Jej średnia to 3164 zł brutto - podwyżka wynosi 94 zł brutto. Co czwarta sekretarka/recepcjonistka może liczyć na pensję wyższą niż 3609 zł brutto. W przypadku 25 proc. wypłata nie przekracza 2498 zł brutto.

Czytaj też: Nie tylko potrafią parzyć kawę. Jakie są bezcenne asystentki szefów? 

Niewielką zmianę w wynagrodzeniu (spadek o 64 zł w porównaniu z danymi z jesiennej edycji raportu) zauważamy w przypadku asystenta ds. administracyjnych. Ile zarabia? Jego średnia miesięczna to 3273 zł brutto. Co czwarta osoba wspierająca pracowników w ich bieżących czynnościach otrzymuje nie mniej niż 3828 zł brutto miesięcznie. Jednak dla jednej czwartej zatrudnionych na tym stanowisku wynagrodzenie nie przekracza 2544 zł brutto.

W stosunku do jesiennej edycji raportu AG Test HR płace specjalistów ds. administracyjnych niewiele się zmieniły. Ich średnia miesięczna pensja to 3781 zł brutto. Za realizowanie wyznaczonych zadań administracyjnych 25 proc. pracowników dostaje nie więcej niż 2800 zł brutto, a jedna czwarta może liczyć na więcej niż 4500 zł brutto.

Niewielki wzrost odnotował asystent prezesa/dyrektora - jego wypłata jest o 108 zł brutto wyższa w porównaniu do jesiennej edycji raportu AG Test HR. Obecnie średnie miesięczne wynagrodzenie asystenta wynosi 4528 zł brutto. Jest on odpowiedzialny za wsparcie organizacyjne zwierzchnika, w tym organizacja spotkań, zarządzanie korespondencją i tworzenie sprawozdań.

25 proc. asystentów zarabia nie mniej niż 5417 zł brutto miesięcznie. Z drugiej strony co czwarta osoba na tym stanowisku musi zadowolić się wynagrodzeniem nie wyższym niż 3300 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.