Ile zarabia księgowy, ile lider zespołu, a ile kierownik ds. księgowości?

Jak wynika z ostatniego raportu płacowego Advisory Group TEST HR, wynagrodzenia w księgowości szybują górę. Jak bardzo?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia księgowy, ile lider zespołu, a ile kierownik ds. księgowości?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

20 kwi 2015 4:34


Popyt na pracowników działów finansowo-księgowych zwiększa się za sprawą ciągłego rozwoju sektora BPO/SSC. Dzięki coraz to nowym inwestycjom w tej branży osoby o profilach finansowo-księgowych z bardzo dobrą znajomością języków obcych mają dużą dowolność w wyborze pracodawcy.

Księgowi w centrach finansowo-księgowych zarabiają więcej niż konwencjonalni księgowi. – Poza atrakcyjniejszą płacą przewagę centrów usług wspólnych stanowią niższe niż w księgowości ogólnej kryteria przyjęć, jeżeli chodzi o wykształcenie i doświadczenie zawodowe – wyjaśnia Maria Kaszyńska, konsultant w Dziale Analiz i Raportów Płacowych Advisory Group TEST Human Resources.

Czytaj też: Zmiana przepisów w księgowości. Od połowy 2016 audytor i doradca nie będą mogli pochodzić z jednej firmy

Dlaczego zatem w centrach usług wspólnych zarabia się lepiej? – Tutaj nacisk położony jest na znajomość języka obcego i właśnie ta umiejętność wpływa na wyższy poziom płac pracowników w tym sektorze – wyjaśnia Kaszyńska.

Ile zatem zarabiają pracownicy ogólnej księgowości? Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR "Jesień 2014", ich zarobki poszybowały w górę. Księgowy otrzymuje o 165 zł więcej niż wiosną 2014 r. – jego średnia pensja to 4439 zł brutto.

25 proc. osób odpowiedzialnych za prowadzenie bieżących operacji księgowych może liczyć na wynagrodzenie przewyższające 5204 zł brutto, jednak dla 25 proc. miesięczna pensja oznacza kwotę nie wyższą niż 3310 zł brutto.

Więcej zarabia lider zespołu ds. księgowości. Co miesiąc dostaje średnio 7462 zł brutto. To o 801 zł brutto więcej niż w poprzednim półroczu.

Co czwarty lider odpowiedzialny za administrowanie zespołem księgowości dostanie nie więcej niż 5337 zł brutto miesięcznie, jednak pensje 25 proc. zaczynają się dopiero od 8987 zł brutto.

Na największą podwyżkę w grupie mógł liczyć kierownik ds. księgowości. Jego średnia miesięczna płaca to 9419 zł brutto, czyli o 1008 zł brutto więcej niż wiosną 2014 r.

Jedna czwarta odpowiedzialnych za organizowanie i zarządzanie zespołem księgowości w firmie kierowników otrzymuje nie mniej niż 11 tys. 099 zł brutto, ale co czwarty na tym stanowisku nie może liczyć na więcej niż 7143 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Hanka 2015-08-21 11:42:35

NA konto księgowego wpływa kwota wynagrodzenia netto a nie brutto.

Księgowy 2015-07-27 23:14:45

Jak dobry to i zarobi nieźle. A jak ma firmę to może dorobić np. w programie partnerskim Tax Care. Wszedłem we współpracę i bardzo sobie chwalę szczerze powiedziawszy.