Ile zarabia inżynier procesu, ile kierownik ds. procesu produkcji, a ile dyrektor inżynierii?

W porównaniu do poprzedniego półrocza zmalało wynagrodzenie inżynierów materiałoznawców. Pozostali pracownicy branży inżynieryjnej są w lepszej sytuacji. Poznajcie wyniki badania "Wiosna 2014" przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources.

Autor: Justyna Koc 14 paź 2014 8:38

REKLAMA

Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR „Wiosna 2014” inżynier materiałoznawca, który za pomocą analiz i testów potwierdza jakość i dokumentuje właściwości materiałowe surowców i produktów w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku zanotował spadek wynagrodzenia o 179 zł brutto. Obecnie zarabia 6166 zł brutto. Pensja co czwartego inżyniera materiałoznawcy nie przekracza jednak 4501 zł brutto, a zarobki 25 proc. nie są mniejsze niż 7154 zł brutto.

Z kolei płaca inżyniera procesu (technologa produkcji) - wzrosła o 254 zł brutto i wynosi średnio 5298 zł brutto miesięcznie. A czym się zajmuje inżynier procesu? Do jego obowiązków należy planowanie i optymalizacja technologii produkcyjnych oraz analiza ich efektywności. 25 proc. osób na tym stanowisku zarabia mniej niż 3899 zł brutto miesięcznie, a 25 proc. powyżej 6316 zł brutto.


Puls HR Puls HR

Ile zarabia inżynier procesu, ile kierownik ds. procesu produkcji, a ile dyrektor inżynierii?


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.