PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ile zarabia elektryk, ile brygadzista, a ile dyrektor ds. utrzymania ruchu? [RAPORT]

Jakie są wynagrodzenia osób odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu produkcji? Sprawdźcie wyniki badania "Jesień 2016", przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources.

Ile zarabia elektryk, ile brygadzista, a ile dyrektor ds. utrzymania ruchu? [RAPORT]
(Fot. Fotolia)
REKLAMA

Montaż, konserwacja i naprawa instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania to obowiązki hydraulika. Zarabia on średnio 3687 zł brutto miesięcznie. Z kolei mediana jego wynagrodzeń to 3406 zł brutto (wobec 3558 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

25 proc. osób zatrudnionych na tym stanowisku otrzymuje mniej niż 2991 zł brutto, a zarobki kolejnych 25 proc. są wyższe niż 4168 zł brutto miesięcznie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nieco więcej zarabia elektromechanik, którego średnia miesięczna pensja wynosi 4368 zł brutto, a mediana – 4310 zł brutto. To niemal tyle samo co w pierwszym półroczu 2016 r.

Za dokonywanie bieżących remontów oraz napraw urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych, a także przeprowadzanie okresowych przeglądów ich stanu technicznego jedna czwarta elektromechaników otrzymuje nie mniej niż 5026 zł brutto, jednak pensje kolejnych 25 proc. nie są wyższe niż 3545 zł brutto.

Źródło: Advisory Group TEST Human Resources.
Źródło: Advisory Group TEST Human Resources.

Wyższym wynagrodzeniem może się pochwalić elektryk, którego średnia miesięczna to 4386 zł brutto. Natomiast mediana w jego przypadku to 4357 zł brutto – to o 101 zł więcej niż wiosną 2016 r.

Co czwarta osoba odpowiedzialna za bieżące monitorowanie i naprawy instalacji i urządzeń elektrycznych zarabia nie więcej niż 3671 zł brutto miesięcznie, ale 25 proc. z nich może cieszyć się pensją wyższą niż 4985 zł brutto.

Mechanik, który dokonuje bieżących remontów oraz napraw maszyn i urządzeń oraz przeprowadza okresowe przeglądy ich stanu technicznego, wyciąga średnio 4840 zł brutto miesięcznie. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 4576 zł brutto (wobec 4576 zł wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

Co czwarty zarabia nie mniej niż 5444 zł brutto, a jedna czwarta otrzymuje pensje poniżej 3854 zł brutto.

Za zabezpieczenie funkcjonowania zautomatyzowanych procesów produkcyjnych, w tym programowanie sterowników maszyn i urządzeń, odpowiadają automatycy. Co czwarty z nich otrzymuje co miesiąc pensję nie mniejszą niż 6436 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenia nie przekraczają 4410 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ile zarabia elektryk, ile brygadzista, a ile dyrektor ds. utrzymania ruchu? [RAPORT]

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA