Ile zarabia brygadzista kontroli jakości, ile kierownik ds. jakości dostaw, a ile dyrektor ds. jakości?

Ile zarabiają pracownicy zatrudnieni w działach jakości? Poznajcie raport płacowy przeprowadzony przez Advisory Group TEST Human Resources.

Autor: Justyna Koc 22 maj 2015 5:40

REKLAMA

Płace w dziale kontroli jakości

Liniowy kontroler jakości zarabia średnio 3207 zł brutto miesięcznie. 25 proc. osób odpowiedzialnych za realizowanie procedur kontroli jakości na linii produkcyjnej dostaje mniej niż 2519 zł brutto, jednak kolejne 25 proc. może liczyć na więcej, czyli zarobki przekraczające 3554 zł brutto.

O 153 zł brutto zwiększyła się (w porównaniu w wiosenną edycją raportu) pensja brygadzisty kontroli jakości, który pełni nadzór nad pracami podległej brygady kontroli. Mediana jego wynagrodzeń to 3779 zł brutto. 25 proc. brygadzistów może liczyć na pensję wyższą niż 4368 zł brutto, ale co czwarty nie zarabia więcej niż 3050 zł brutto.

Specjaliści ds. kontroli jakości odnotowali spadek płacy – o 196 zł brutto w porównaniu z wiosennymi zarobkami. Ich średnia miesięczna pensja to 4984 zł brutto. Za kontrolowanie jakości procesu produkcji, w tym pracy w laboratorium 25 proc. specjalistów otrzymuje więcej niż 5961 zł brutto, ale jedna czwarta nie dostanie więcej niż 3653 zł brutto.


Puls HR Puls HR

Ile zarabia brygadzista kontroli jakości, ile kierownik ds. jakości dostaw, a ile dyrektor ds. jakości?


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.