Ile w Polsce zarabia certyfikowany project manager?

Średnio 13,3 tys. zł brutto zarabiali w 2017 r. miesięcznie project managerowie (PM), którzy mogli pochwalić się certyfikatem zawodowym. Ich koledzy bez takiego potwierdzenia otrzymywali o 3,1 tys. zł mniej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile w Polsce zarabia certyfikowany project manager?

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

16 kwi 2018 13:00


  • Od kilku lat Project Management Institute, jedna z wiodących organizacji zajmujących się krzewieniem zarządzania projektami na świecie, prowadzi badania poziomu wynagrodzeń project managerów.
  • Właśnie opublikowała 10. edycję raportu „Earning Power: Project Management Salary Survey, 10th edition”. W badaniu udział wzięło ponad 30 tys. project managerów z 29 krajów.
  • Według badania, w 2017 roku roczna pensja PM-a w Polsce wyniosła 159,01 tys. zł brutto (wynagrodzenie wraz z bonusami), czyli 13,3 tys. zł miesięcznie.

Od 2015 roku w badaniu Project Management Institute uczestniczą również managerowi z Polski (w 2017 roku była to grupa 500 osób). Co wynika z raportu? Przede wszystkim potwierdza on fakt, że w przypadku project managerów, wiedza faktycznie przekłada się na zarobki.

Solidna pensja z wyraźnym wzrostem

Ile zarabia przeciętny project manager w Polsce? Według badania, w 2017 roku roczna pensja PM-a w Polsce wyniosła 159,01 tys. zł brutto (wynagrodzenie wraz z bonusami), czyli 13,3 tys. zł miesięcznie. Miesięczna mediana wyniosła 15,18 tys. zł brutto. Co więcej, pensja ta dość wyraźnie się zwiększa. W porównaniu z 2016 rokiem wzrosła o 7 proc., czyli o ponad 4 tys. zł rocznie.

Źródło: Na podstawie danych z raportu „Earning Power: Project Management Salary Survey, 9th Edition”, styczeń 2017 oraz „Earning Power: Project Management Salary Survey, 10th Edition”, styczeń 2018 Źródło: Na podstawie danych z raportu „Earning Power: Project Management Salary Survey, 9th Edition”, styczeń 2017 oraz „Earning Power: Project Management Salary Survey, 10th Edition”, styczeń 2018

- Choć Polscy PM-owie nadal zarabiają wyraźnie mniej niż ich odpowiednicy w Wielkiej Brytanii, Włoszech czy Francji, to pocieszający jest fakt, dystans ten w ostatnim czasie dość wyraźnie się zmniejsza. Średnia pensja project managera w Polsce idzie w górę, tymczasem w wymienionych krajach w zeszłym roku zaobserwowano spadki o 2 do 4 proc - zaznacza Dobrochna Ciosek, menedżer w zespole Business Consulting w Grant Thornton. 

Certyfikat daje podwyżki

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.