Ile można wyciągnąć ze sprzedaży?

Jak wynika z najnowszego Raportu płacowego "Wiosna 2013" firmy AG Test HR najmniej zarabiają ci, którzy trudnią się sprzedażą telefoniczną – średnio 2790 zł miesięcznie. Są jednak i tacy, którzy wyciągają nawet dziesięć razy tyle. Na jakich stanowiskach?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile można wyciągnąć ze sprzedaży?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

31 lip 2013 9:00


Poniżej 4 tys. zł miesięcznie, oprócz telemarketerów, zarabiają również asystenci ds. sprzedaży, którzy wykonują czynności administracyjne oraz zajmują się wsparciem pracowników w bieżących działaniach - dostają 3023 zł na miesiąc, oraz sprzedawcy w punktach sprzedaży - ok. 3229 zł. Poza nimi zarobki handlowców nie schodzą poniżej 4 tys. i szybują w górę.

Wynagrodzenie analityka sprzedaży zaczyna się od 3159 zł miesięcznie, a kończy nawet na 5018 zł. Średnio dostaje on za swoją pracę 4601 zł miesięcznie. Mniej od niego otrzymują: specjalista ds. ofertowania - 4532 zł i specjalista ds. wspierania sprzedaży - 4234 zł.

W kieszeni trenera sprzedaży, który przeprowadza szkolenia z obszaru sprzedaży i coaching pracowników sprzedaży, ląduje co miesiąc średnio 5713 zł. To mniej niż dostaje za swoją pracę przedstawiciel handlowy - średnio 5595 zł miesięcznie. Przy czym zarobki przedstawicieli handlowych zaczynają się od 3980 zł, a mogą kończyć nawet na 6589 zł.

Na wyższe wynagrodzenie od przedstawiciela handlowego może liczyć inżynier ds. sprzedaży, który jest odpowiedzialny za realizowanie planów sprzedaży na określonym terenie, na podstawie profesjonalnej wiedzy technicznej. Jego pensja wynosi ok. 6181 zł miesięcznie.

Całkiem nieźle powodzi się liderom w handlu. Zajmujący się administrowaniem siecią sprzedaży lider zespołu ds. sprzedaży może zarobić nawet 14287 zł miesięcznie. Jego zarobki kształtują się średnio na poziomie 9304 zł.

Od 8069 zł do 11 662 zł może zarobić lider zespołu ds. kluczowych klientów - średnio otrzymuje 9830 zł każdego miesiąca. Najmniej spośród liderów zarabia regionalny lider ds. sprzedaży - 8310 zł.

A jak się kształtują wynagrodzenia kierowników? Odpowiedzialny za utrzymywanie kontaktów z kluczowymi klientami oraz za bieżące realizowanie planów sprzedaży kierownik ds. kluczowych klientów dostaje za swoją pracę przeciętnie 8040 zł.

Kierownik działu kluczowych klientów otrzymuje już średnio 10 521 zł miesięcznie. Jest on odpowiedzialny za zarządzanie siecią kluczowych klientów i pracą podległych pracowników sprzedaży.

Regionalny kierownik sprzedaży może zarobić nawet 13 036 zł na miesiąc. Średnio dostaje 10 381 zł każdego miesiąca. Na swoje zarobki nie mogą narzekać również kierownicy ds. sprzedaży. Kierownik zajmujący się sprzedażą pośrednią, a więc przez pośredników - sieci sklepów, agencje etc., zarabia o 1419 zł mniej od zwykłego kierownika ds. sprzedaży, który dostaje miesięcznie 9698 zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.