Ile można dorobić w święta?

Przedświąteczna machina ruszyła na dobre, a wraz z nią boom na dodatkowe prace. Potrzeba m.in. Mikołajów, śnieżynek, sprzedawców, kelnerów, osób do pakowania prezentów. Na świątecznych stanowiskach można zarobić nawet 45 zł za godzinę netto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile można dorobić w święta?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 gru 2015 10:28


Święta generują dodatkowe miejsca pracy na stanowiskach, które ze względu na swój charakter w pozostałych miesiącach roku nie mają zapotrzebowania. Mikołaje i ich pomocnicy, sprzedawcy choinek, karpi, czy fajerwerków, osoby do pakowania prezentów to profesje intensywnie poszukiwane przez pracodawców w sezonie przedświątecznym. W tym czasie zwiększa się także ruch w gastronomii, co powoduje, że rośnie także zapotrzebowanie na pracowników w tej branży.

Najlepiej zarobi Święty Mikołaj

Praca przedświąteczna pozwala dobrze zarobić. Wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, można otrzymać od 21 zł netto do nawet 45 zł netto za godzinę, czyli średnio 33 zł. To zdecydowanie najbardziej opłacalna postać przedświąteczna. Przeciętne wynagrodzenie dla śnieżynki to 13,25 zł netto, a dla elfa 13 zł.

Czytaj też: Praca dla Mikołaja i pomocników: brakuje chętnych, pensje w górę

Więcej można zarobić w handlu. Sprzedawca choinek otrzyma średnio 19,25 zł za godzinę pracy, a kilka złotych mniej, bo 16,50 zł, sprzedawca karpi.

Na stanowisku kelnera, czy osoby sprzedającej fajerwerki pracodawcy oferują średnio 12,25 zł netto za godzinę pracy, a osobom pakującym prezenty – 10 zł.

Jak zauważa Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service tegoroczne wynagrodzenia są wyjątkowo wysokie.

- W tym roku stawki za godzinę pracy na świątecznych stanowiskach są kilka zł wyższe niż w przed rokiem. W sezonie 2014 Święty Mikołaj zarabiał średnio 26 zł za godzinę, w tym roku przeciętna stawka wyniesie 33 zł. Wzrost zarobków na przedświątecznych stanowiskach jest efektem rynku pracownika, który coraz silniej się w Polsce zakorzenia.

Przedświąteczna praca tylko z podpisaną umową

Wysokie stawki mogą być kuszące, ale jak podkreślają eksperci szukając przedświątecznego zatrudnienia należy być ostrożnym.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.