Ile będzie zarabiał nowy szef Microsoftu?

Co cechuje technologicznych gigantów? Gigantyczne zarobki osób, które stoją na ich czele. Teraz dołączy do nich Satya Nadella, nowy prezes Microsoft.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile będzie zarabiał nowy szef Microsoftu?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 lut 2014 11:26


Jak donosi CNN, Nadella będzie prawdopodobnie jednym z pięciu najlepiej opłacanych prezesów firm technologicznych. Jego wynagrodzenie będzie składało się z czterech komponentów. Pierwszym z nich jest wynagrodzenie roczne w wysokości 1,2 miliona dolarów.

Nadella ma też uprawnienia do odbioru rocznej premii pieniężnej w wysokości 3,6 miliona dolarów. Po trzecie, od 2015 r. może liczyć na roczną nagrodę pieniężną w wysokości 13,2 miliona dolarów. Czwartym komponentem składającym się na jego wynagrodzenie są również nagrody uzależnione od notowań akcji. Przyglądając się ich dzisiejszym cenom, Nadella ma w kieszeni ponad 17 milionów dolarów. Od 2015 r. kwota ta może urosnąć do sumy ponad 30 milionów rocznie.

Nawet, gdyby w najbardziej czarnym scenariuszu Nandella nie otrzymał żadnej premii, a akcje firmy były wyjątkowo słabe, szef Microsoftu i tak zarobi w tym roku minimum 6,6 miliona dolarów. A w przyszłym roku owe minimum wyniesie już 19,8 milionów dolarów.

Nadella zdążył się już oswoić z niemałymi zarobkami. Jak się okazuje, w ubiegłym roku był drugim, najlepiej opłacanym dyrektorem w firmie - zgarnął w sumie 7,7 miliona dolarów. Dla porównania, były szef Microsoft, Steve Ballmer zarobił w zeszłym roku 1,3 miliona dolarów.

W przeciwieństwie do Nadelli, który jest na początku swojej drogi jako szef technologicznego giganta, dużą premię - za 2013 r. - otrzymał Eric Schmidt, były już prezes Google, obecnie dyrektor generalny. Do jego portfela wpadło 106 milionów dolarów ekstra. A wszystko za sprawą dobrych wyników sprzedaży w czwartym kwartale 2013 r., szacowanych na 16,9 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 17 proc. w stosunku do ubiegłorocznych wyników firmy.

To drugi raz, kiedy to kieszeni Schmidt`a wpada tak duża kwota. W 2011 r., kiedy zwalniał fotel prezesa również zgarnął 100 milionów dolarów. Obecnie jego majątek szacowany jest na 8,3 miliardy dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.