PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Hojne nagrody za Polski Ład. Wiceminister: nie odpowiadam za to

  • Autor: PAP
  • 7 cze 2022 10:42

Błędów w Polskim Ładzie było zbyt dużo i gdyby to ode mnie zależało, to pewnie tych nagród by nie było, ale mnie w tym czasie w Ministerstwie Finansów nie było - oświadczył we wtorek wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał jednak, że nie ma "żadnego problemu z tym, aby motywować pracowników także dodatkowymi środkami".

Hojne nagrody za Polski Ład. Wiceminister: nie odpowiadam za to
"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że 122 pracownikom resortu finansów przyznano średnio po ok. 11,7 tys. zł nagrody za przygotowanie Polskiego Ładu (fot. Paweł Supernak/PAP)
REKLAMA

Pod koniec maja "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że 122 pracownikom resortu finansów przyznano średnio po ok. 11,7 tys. zł nagrody za przygotowanie Polskiego Ładu, co złożyło się na łączną kwotę ponad 1,43 mln zł (brutto).

Artur Soboń był pytany w TVN 24, czy rzeczywiście przyznano prawie 1,5 mln zł za nagrody za program, który okazał się "potworkiem" i który sam teraz zmienia ze względu na liczne błędy w przyjętych rozwiązaniach. Wiceszef MF odparł, że z tego, co słyszał nagrody były przyznane, ale nie zna szczegółów, gdyż takie decyzje podejmuje dyrektor generalny. "Oczywiście można sobie oceny samemu wystawić" - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na uwagę, że taką ocenę wystawił programowi także wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński, gdy mówił, iż "Polski Ład zawierał poważne błędy i został przygotowany przez ludzi, którzy byli całkowicie niezainteresowani tym, by to przedsięwzięcie się udało", Soboń odparł: "To nie przekreśla tego oczywiście, że ci ludzie pracowali nad tym projektem, i że w dużej mierze, ten projekt - nawet po tych moich korektach - jest, jeśli chodzi o kierunek, utrzymany; bo on oznacza nowe ulgi dla przedsiębiorców, oznacza estoński CIT, czyli zachętę do inwestowania, on oznacza trzydziestotysięczną kwotę wolną, 120 tys. zł próg podatkowy" - dodał.

"Już w tym studio wielokrotnie też i ja o tym mówiłem, że tych błędów było zbyt dużo i gdyby to ode mnie zależało, to pewnie tych nagród by nie było. Mnie w tym czasie w Ministerstwie Finansów nie było" - oświadczył.

Dopytywany, czy "mniej lub bardziej delikatnie odcina się" od decyzji o przyznaniu nagród, Soboń odparł: "Ja tylko mówię, że ja bym takiej (decyzji) nie podjął. Ja za to nie odpowiadam. Przyszedłem do ministerstwa pod koniec stycznia i mogę odpowiadać tylko za to" - oświadczył.

Pytany, czy być "może odpowiada za jakieś nagrody za naprawę Polskiego Ładu", wiceszef MF odparł, że "nie ma czegoś takiego, jak nagrody za naprawę".

"To jest tak, że jeśli pracownicy są dodatkowo obciążeni pracą, to oczywiście mają różnego rodzaju dodatki. Konstrukcja jest taka, że to dyrektorzy generalni decydują o tych kwestiach. Ale - żeby było jasne - nie mam żadnego problemu z tym, aby motywować pracowników także dodatkowymi środkami. (...) To jest naturalna rola zawsze kierownika, czy lidera zespołu" - podkreślił Artur Soboń.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Hojne nagrody za Polski Ład. Wiceminister: nie odpowiadam za to

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA