PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Grzegorz Braun zwrócił się o korektę oświadczeń majątkowych

  • Autor: PAP/AT
  • 22 wrz 2021 13:37

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zwrócił się do marszałek Sejmu o skorygowanie złożonych przez niego w latach 2020-2021 oświadczeń majątkowych. Jeśli popełniłem błąd, zakładając, że powinienem informować tylko o nieznanych Kancelarii Sejmu źródłach dochodu, proszę uznać to ta omyłkę - napisał.

Grzegorz Braun zwrócił się o korektę  oświadczeń majątkowych
Grzegorz Braun (fot. twitter.com/grzegorz_braun)
REKLAMA
  • Zechce Pani Marszałek przyjąć korektę składanych przeze mnie w latach 2020-2021 oświadczeń majątkowych, których adekwatność okazuje się nieoczywista - zaznaczył Grzegorz Braun.
  • nie czekając zatem na definitywne rozstrzygnięcie wątpliwości interpretacyjnej (wynikającej z wadliwej redakcji formularza) przedkładam oświadczenia zwierające stosowne uzupełnienie w dziale IX. Inne dochody - dodał.
  • Poseł napisał, że wynikało to z jego omyłki. - Jeśli istotnie popełniłem błąd, zakładając, że w tym dziale informować winienem tylko o innych, nieznanych Kancelarii Sejmu źródłach dochodu - to proszę uznać to ta omyłkę oczywistą, nie dyktowaną żadnym szkodliwym wyrachowaniem - napisał.

W środę "Rzeczpospolita" napisała, że Braun nagminnie nie wpisuje części dochodów do swoich oświadczeń majątkowych. Z jego oświadczeń wynika - jak informuje "Rz" - że poseł nie ma nieruchomości, samochodów, lecz jedynie kilkutysięczne oszczędności i zarabia co roku około 100 tys. zł z tytułu praw autorskich, umów i tantiem, a także z reklam w serwisie YouTube. Nie wykazuje ani sejmowej diety, ani uposażenia. Dziennik wskazuje, że zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora za zatajenie prawdy w oświadczeniu o stanie majątkowym grozi do trzech lat więzienia. "Z jakiego powodu Braun naraża się na taką odpowiedzialność karną? Poseł nie zareagował na próby kontaktu z naszej strony" - napisał dziennik.

Zwrócono się do posła Konfederacji o informacje w tej sprawie, w odpowiedzi wysłał pismo, które skierował do marszałek Sejmu, przyjęte przez jej sekretariat w środę. Dotyczy ono: zgłoszenia korzyści z publicznej zbiórki funduszy na "Wsparcie działalności Grzegorza Brauna", korekty oświadczeń majątkowych złożonych w latach 2020-2021 oraz wniosku o sprostowanie protokołu z 37. posiedzenia Sejmu, w części dotyczącej m.in. fragmentu wypowiedzi posła pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

"Zechce Pani Marszałek przyjąć korektę składanych przeze mnie w latach 2020-2021 oświadczeń majątkowych, których adekwatność okazuje się nieoczywista - nie czekając zatem na definitywne rozstrzygnięcie wątpliwości interpretacyjnej (wynikającej z wadliwej redakcji formularza) przedkładam oświadczenia zwierające stosowne uzupełnienie w dziale IX. Inne dochody" - czytamy w piśmie Brauna.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Grzegorz Braun zwrócił się o korektę oświadczeń majątkowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Miał racje,Niedzielski powinien wisieć, Stanisław Karczewski,Łukasz Szumowski,Waldemar Kraska 2021-09-22 17:38:44

    Dz.U.z 2010r.Nr182 Poz.1228(Dalej Ust Pgik)wyszedł chaos tak jak Ustawę wetował pod którą wykonano modernizacje gruntów wszystkich klas (linia inferencyjna na mapach)lecz w związku z wykonaniem prac geodezyjnych na gruntach nie wykonano operatów pod którymi powinni podpisać się wszyscy właściciele gruntów , czy wieczyści użytkownicy, wprowadzono zmiany w ewidencjach gruntów i księgach wieczystych, w obrocie gruntów wszystkich klas od dróg dojazdowych dla podatków od nieruchomości bez sieci sanitarno kanalizacyjnej pozyskano kolejne fundusze Unijne na ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków gminne, i przydomowe , PWSZ uczelnie lotnicze, Laboratoria CSI w Depułtyczach Królewskich z odprowadzeniem toksyn do ziemi itd.FEDERAL CHANCELERY BUNDESKANZELIN ANGELA MERKEL Petycja- przesyłka RR 484866800PL Nie róbcie w Prokuraturach oczów jak koty srające, ludzie nie żyją, nie zamkniecie nielicznym ust którzy przeżyli przyjmując co rok potrójne dawki szczepionki przeciw żuwaczce(WZW B) których NFZ nie sfinansował ze względu na jej wysoki koszt 18O-200zł, zbrodnie przeciwko własnemu Narodowi , hańba!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA