Grupa Lotos, wynagrodzenia: Podwyżki dla pracowników jednak nie w tym roku

Ze względu na trudną sytuację makroekonomiczną w Grupie Lotos w 2016 r. nie będzie podwyżek w Grupie Lotos. Związkowcy nie chcą komentować zgody strony społecznej na takie rozwiązanie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Lotos, wynagrodzenia: Podwyżki dla pracowników jednak nie w tym roku

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

10 mar 2016 11:59


Ostatnio zrobiło się głośno na temat tego, że po kilku latach przerwy związkowcom PKN Orlen udało się wreszcie w 2016 roku wywalczyć obligatoryjne podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników. Trwają również negocjacje płacowe w większości spółek z grupy kapitałowej płockiego koncernu.

Tymczasem jak nieoficjalnie dowiedział się serwis wnp.pl, w Grupie Lotos temat negocjacji płacowych na ten rok jest już zamknięty i podpisane przez pracodawcę ze stroną społeczną porozumienie nie przewiduje żadnych podwyżek, ze względu na niełatwą sytuację makroekonomiczną.

Czytaj też: Fuzja Orlenu, Lotosu i PGNiG: Zwolnienia są raczej nieuniknione

Sami związkowcy niechętnie mówią o tym jakich argumentów użył zarząd gdańskiego koncernu by przekonać ich o konieczności utrzymania płac w 2016 roku na dotychczasowym poziomie. - Nie chciałbym się wypowiadać na ten temat - ucina krótko Andrzej Trzciński, przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.