Grecja: Ujawniono deklaracje majątkowe i dochody polityków. Społeczeństwo oburzone

• Ujawnione zostały dochody i stan majątkowy greckich polityków z 2012 roku.
• Chociaż grecki premier Aleksis Tsipras figuruje jako jeden z "biedniejszych" na liście, jego ministrowie, którzy prowadzą negocjacje z wierzycielami - są wśród najbogatszych.
• Grecy są oburzeni deklaracjami majątkowymi deputowanych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grecja: Ujawniono deklaracje majątkowe i dochody polityków. Społeczeństwo oburzone

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 maj 2016 10:55


Grecki minister finansów Euklidis Tsakalotos posiada zgodnie z deklaracją spore konta w brytyjskich bankach, a jego roczny dochód cztery lata temu wynosił prawie 200 tysięcy euro. Natomiast Jorgos Stafakis, minister ekonomii ma w bankach w Grecji i na Cyprze 2 miliony euro i jest właścicielem lub współwłaścicielem ponad 50u nieruchomości. Oprócz bogatych deputowanych skrajnie lewicowej Syrizy, na szczycie listy znajduje się też Panos Kammenos, przewodniczący ANEL-u, współkoalicjanta Syrizy.

Czytaj też: Ile zarabiają liderzy ugrupowań politycznych?

Deklaracje majątkowe zostały ujawnione w chwili, kiedy rząd wprowadza kolejne podwyżki podatków oraz drastyczne cięcia przyszłych emerytur. Dimitris, drobny przedsiębiorca, mówi, że politykom łatwo wprowadza się kolejne oszczędności.

"Ci ludzie żyją w innym świecie i nie rozumieją tego, że my musimy wyżyć za 800 euro, mając dwójkę dzieci i kredyt na mieszkanie. Nie wiedzą, jak to jest pracować przez cały dzień i nie móc się z tego utrzymać. My walczymy o przetrawanie" - podkreśla Dimitris i dodaje, że jego jak i społeczeństwo oburza także fakt, że politycy trzymają swoje pieniądze za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.