PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wynagrodzenia w księgowości: Główny księgowy w cenie. Pozostali mają mniej powodów do zadowolenia

Dziś (16 lipca) obchodzony jest Dzień księgowego. Sprawdzamy ile zarabia się w księgowości w Polsce? Oto wyniki najnowszego raportu płacowego AG Test HR "Jesień 2017".

Wynagrodzenia w księgowości: Główny księgowy w cenie. Pozostali mają mniej powodów do zadowolenia
Adobe Stock
REKLAMA

Jak wynika z raportu płacowego Advisory Group Test Human Resources „Jesień 2017” zarobki księgowego pozostają niezmienne w porównaniu z wiosennymi pensjami. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 4595 zł brutto (wobec 4600 zł brutto wykazywanych w pierwszej połowie 2017 r.).

Średnia miesięczna pensja na tym stanowisku to 4930 zł brutto. Jednak 25 proc. osób odpowiedzialnych za prowadzenie bieżących operacji księgowych może liczyć na wynagrodzenie przewyższające 5742 zł brutto, a dla 25 proc. miesięczna pensja oznacza kwotę nie wyższą niż 3740 zł brutto.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponad dwa razy więcej zarabia główny księgowy, odpowiedzialny za nadzór merytoryczny i organizacyjny nad pracą działu księgowości. Jego średnie miesięczne wynagrodzenie to 12 854 zł brutto, a mediana – 12 347 zł brutto (wobec 11 992 zł brutto wykazywanych podczas wiosenej edycji raportu).

Pensja co czwartego zatrudnionego na tym stanowisku nie jest niższa od 15 262 zł brutto, jednak 25 proc. głównych księgowych musi zadowolić się wynagrodzeniem nieprzekraczającym 9903 zł brutto.

Lider zespołu ds. księgowości co miesiąc dostaje średnio 8372 zł brutto. Z kolei mediana jego wynagrodzeń to 8358 zł brutto - to o 275 zł brutto mniej niż w poprzednim półroczu.

Co czwarty lider odpowiedzialny za administrowanie zespołem księgowości dostanie nie więcej niż 5876 zł brutto miesięcznie, jednak pensje 25 proc. zaczynają się dopiero od 9964 zł brutto.

Mediana kierowników ds. księgowości również zmalała. Jesienią 2017 r. wyniosła 9282 zł brutto, podczas gdy wiosną utrzymywała się na poziomie 9409 zł brutto.

Jedna czwarta osób odpowiedzialnych za organizowanie i zarządzanie zespołem księgowości w firmie otrzymuje nie mniej niż 12 578 zł brutto, ale co czwarty kierownik nie może liczyć na więcej niż 7538 zł brutto. Z kolei średnia miesięczna pensja kierownika ds. księgowości wynosi 10 209 zł brutto.

*Dane zostały przekazane bezpośrednio przez działy personalne z 604 przedsiębiorstw. Listę firm można pobrać poniżej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Wynagrodzenia w księgowości: Główny księgowy w cenie. Pozostali mają mniej powodów do zadowolenia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Elizka 2019-04-14 08:20:17

    No na pewno warto się zastanowić jak się chce prowadzić własne ksiegi, bo z tym chyba jest zawsze największy ambaras. Ja sama się do tego zupełnie nie nadaję, zresztą od kiedy mój biznes nieco urósł to po prostu bym tego nie ogarnęła. Ciesze się, że pomaga mi sprawnie Gama, bo to niedrogie, a solidne biuro + mam fajny dojazd na Myśliborską :)

  • Dante 2018-11-01 15:45:09

    no zarobki w księgowości są niezłe, ale sam bym nigdy się nie podjął pracy w takiej branży, nawet w swojej firmie nie chce tego ruszać, mam wynajętą firmę zewnętrzną - biuro gama z myśliborskiej i oni mi ogarniają takie sprawy - to definitywnie nie dla mnie :D

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA