×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Gertruda Uścińska: Wypłata emerytur nigdy nie była i nie jest zagrożona

  • Autor: PAP/AT
  • 20 wrz 2017 7:22

Jeśli chodzi o zwiększone wypłaty z tytułu obniżenia wieku emerytalnego, to mamy zabezpieczone pieniądze na ten cel - zapewnia prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Gertruda Uścińska: Wypłata emerytur nigdy nie była i nie jest zagrożona
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ani obecni ani przyszli emeryci nie mają się czego obawiać, jeżeli mówimy o bieżących wypłatach emerytur przez ZUS i terminowym wydawaniu decyzji o przyznaniu świadczenia - zapewnia w "Naszym Dzienniku" prezes ZUS Gertruda Uścińska.

"Zakład działa bardzo sprawnie. Na bieżąco obsługujemy dziesiątki tysięcy wniosków, które do nas wpływają w związku z obniżeniem wieku emerytalnego" - powiedziała prezes ZUS. Dodała, że wnioski o przyznaniu świadczenia wydawane są terminowo.

Czytaj też: Emerytura taka jak zarobki? To „mission impossible”

Uścińska zapewniła, że wypłata emerytur "nigdy nie była i nie jest zagrożona". "Jeśli chodzi o zwiększone wypłaty z tytułu obniżenia wieku emerytalnego, to mamy zabezpieczone pieniądze na ten cel. Co więcej, z uwagi na fakt, że wpływy ze składek rok do roku wzrosły już o 8 proc. i dziś wypłaty z FUS są aż w 80 proc. pokrywane przez wpłaty składkowe, będzie nam potrzebna mniejsza dotacja z budżetu państwa. Tak dobra sytuacja funduszu nie była notowana co najmniej od 1999 roku" - powiedziała Uścińska.

W kontekście obniżonego wieku emerytalnego przypomniała, że emerytura jest indywidualną decyzją. "To każdy z nas powinien przeprowadzić swojego rodzaju bilans zysków i strat przed podjęciem decyzji o zakończeniu aktywności zawodowej w danym momencie" - powiedziała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gertruda Uścińska: Wypłata emerytur nigdy nie była i nie jest zagrożona

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA