×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Gdynia podsumowuje efekty wsparcia dla przedsiębiorców

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 28 cze 2020 9:19

W walce z pandemią koronawirusa to firmy i przedsiębiorcy ucierpieli jako jedni z pierwszych. Wielu z nich już po pierwszych dniach zawieszenia działalności rozważało zamknięcie biznesu i zwolnienie pracowników. Dlatego tak ważna była pomoc dla tej grupy gdynian. Dzięki „tarczy antykryzysowej” Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni do tej pory wypłacił 110 mln zł tym, którzy się po takie wsparcie zgłosili.

Gdynia podsumowuje efekty wsparcia dla przedsiębiorców
Gdyńskim przedsiębiorcom wypłacono dotychczas 110 mln zł (pixabay.com)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W ramach „tarczy antykryzysowej” w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni rozpatrzono do tej pory 23021 wniosków i wypłacono ponad 110 mln zł, z czego prawie 91 mln zł to pożyczki dla 18 890 gdyńskich mikroprzedsiębiorstw.

O takie wsparcie, pożyczkę, dofinansowania do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej czy dofinansowania do wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenie społeczne, do tej pory wystąpiło w Gdyni łącznie 19 328 firm.

- Statystki pokazują, jak wiele firm i mikroprzedsiębiorstw w Gdyni skorzystało z takiej „tarczy antykryzysowej". Oprócz tego w mieście funkcjonował również tak zwany „falochron dla przedsiębiorców", który przede wszystkim dotyczył ulg, odroczeń i zwolnień. Falochron miał jeden cel: poprawić płynność gdyńskich firm, pomóc im przetrwać ten najtrudniejszy czas i zapobiec podejmowaniu przedwczesnych decyzji o likwidacji albo zwolnieniu pracowników. Mam nadzieję, że udało nam się go osiągnąć - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Źródło: PUP Gdańsk
Źródło: PUP Gdańsk

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Gdynia podsumowuje efekty wsparcia dla przedsiębiorców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • marta 2020-06-29 14:44:36

    Dobrze zorganizowany program bo po całej procedurze, środki szybko trafiły na konto. Teraz tylko trzymam wytyczne że strony PFR by finalnie oddać jak najmniej.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA