×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podwyżki w CMC Poland. "Gdyby nie nasze starania, nie byłoby ich"

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 17 wrz 2020 11:18

Od 1 września wszyscy pracownicy CMC Poland w Zawierciu zarabiają więcej. Jak wynika z porozumienia płacowego podpisanego ze związkami zawodowymi, wynagrodzenie zasadnicze będzie wyższe o 150 zł brutto. Razem z pochodnymi podwyżka wyniesie około 200 zł brutto miesięcznie.

Podwyżki w CMC Poland. "Gdyby nie nasze starania, nie byłoby ich"
CMC Poland w całym kraju zatrudnia przeszło 2,1 tys. pracowników. (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA

CMC Poland w całym kraju zatrudnia przeszło 2,1 tys. pracowników, z czego około 1,7 tys. pracuje w Zawierciu. Jak podaje Śląsko-Dąbrowska Solidarność porozumienie zaczęło obowiązywać od 1 września. Z kolei Henryk Zwolan, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" CMC Poland, podkreśla, że związek systematycznie upomina się o wzrost wynagrodzeń.

- Co roku prowadzimy z pracodawcą negocjacje, dzięki którym rosną płace zasadnicze i regulaminowe dodatki. Gdyby nie nasze starania, tych podwyżek by nie było - zaznacza związkowiec.

Poza podwyżkami płacy zasadniczej - jak podaje "S" - związkowcy wynegocjowali także m.in. podwyższenie dodatku brygadowego o 20 zł miesięcznie i wzrost dodatku zmianowego o 10 zł miesięcznie. Jak podkreśla Henryk Zwolan, dzięki porozumieniom podpisanym w firmie już wcześniej, w przyszłym roku pracownicy CMC Poland otrzymają o 200 zł wyższą premię letnią i świąteczną. Wyniosą one po 2800 zł brutto każda.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Podwyżki w CMC Poland. "Gdyby nie nasze starania, nie byłoby ich"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Paweł 2020-09-18 10:50:09

  Marek... jak się komuś nie podoba to może do NASA.

 • Marek 2020-09-17 21:50:48

  Podwyżka w CMC Poland wyniosła aż 150 PLN. Pensja minimalna wzrosła o 200 PLN a wzrost wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw r/r wynosi 220 PLN. CMC Poland kiepsko wypada w tym porównaniu.

  • TRIP 2020-09-18 15:12:54

   Co nie zmienia faktu, że to podwyżka i wypadają lepiej na tle innych hut, których zarząd potrafi tylko tłumaczyć wszystko ciężką sytuacją na rynku. Do zarządu spółki na A kończącego się na tę samą literę: może czas ruszyć tyłek ze stołków i zacząć inwestować w pracowników i zakład? A nie tylko biadolić od lat że nadszedł ciężki okres...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA