PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Franciszek Franio Rusiecki ujawnił zarobki. Pieniądze i sława influencerów kuszą młodych

  • jk
  • 20 lip 2022 16:22

Franciszek Rusiecki - młody influencer, który zyskał popularność dzięki streamingom na Twitchu - zdradził, że jest w stanie dostać ok. 1 tys. zł - mając ok. 12 tys. widzów podczas transmisji. Nie dziwi więc, że młodzi coraz częściej myślą o rozpoczęciu kariery influencera.

Franciszek Franio Rusiecki ujawnił zarobki. Pieniądze i sława influencerów kuszą młodych
Influencerzy stają się dziś autorytetami, mimo że część z nich nie ma doświadczenia czy wiedzy (Fot. Instagram)
REKLAMA
  • Influencerzy stają się dziś autorytetami, mimo że część z nich nie ma doświadczenia czy wiedzy.
  • Dodatkowo mogą liczyć na wysokie zarobki - nawet 20 tys. zł za kilka zdjęć.
  • Pieniądze i sława są czymś, co pociąga w tym zawodzie i dlatego tak wiele młodych osób chce w to wejść – mówi dr Mateusz Grzesiak, psycholog, wykładowca i konsultant.

Franciszek Rusiecki to młody influencer, który zyskał popularność dzięki streamingom na Twitchu. Wspólnie z Lizą - Ukrainką, która poznał na Malcie - opowiada o codziennym życiu, treningach czy wycieczkach. Początkowo ich transmisje oglądało ok. 2-6 tys. widzów. W tej chwili ich losy śledzi ponad 10 tys. osób. Z kolei konto Rusieckiego na Instagramie obserwuje ponad 73 tys. użytkowników.

Ile zarabia Franciszek Rusiecki? W rozmowie z WiP Bros influencer zdradził, że jest w stanie dostać ok. 1 tys. zł - mając ok. 12 tys. widzów podczas transmisji. Rusiecki wyjawił też, że najwięcej zarabiał w maju 2021 roku, kiedy to za samą transmisję dostawał ok. 5-6 tys. zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Franciszek Rusiecki ma zadebiutować na Fame MMA 15. Jego walkę będzie można zobaczyć 27 sierpnia 2022 roku. Póki co nie wiadomo, kto będzie jego przeciwnikiem.

Influencerzy w Polsce

Influencerzy stają się dziś autorytetami, mimo że część z nich nie ma doświadczenia czy wiedzy.  Z raportu agencji badawczej IQS wynika, że 21 mln Polaków śledzi profil lub kanał przynajmniej jednego influencera. Najbardziej aktywne są pod tym względem osoby w wieku 16–24 lata, które śledzą średnio 64 profile. Przykładowo w grupie wiekowej 45–55 lat średnia wynosi 17.

Prawie dziewięciu na dziesięciu badanych ma kontakt z treściami publikowanymi przez influencerów, a blisko 60 proc. stwierdziło, że influencerzy mają pozytywny wpływ na ich nastrój. 74 proc. Polaków, którzy śledzą przynajmniej jednego influencera, deklaruje podejmowanie za jego namową określonych działań. Najczęściej jest to subskrypcja polecanych kanałów i profili, a także zmiana nawyków (32 proc.), korzystanie z polecanych aplikacji (29 proc.), odwiedzanie polecanych miejsc (27 proc.) czy zakup produktów (26 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Franciszek Franio Rusiecki ujawnił zarobki. Pieniądze i sława influencerów kuszą młodych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA