Francisco Javier Van Engelen Sousa dyrektorem finansowym Jeronimo Martins

Nowym dyrektorem finansowym Jeronimo Martins, właściciela m.in. dyskontów Biedronka oraz drogerii Hebe zostanie Francisco Javier Van Engelen Sousa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Francisco Javier Van Engelen Sousa dyrektorem finansowym Jeronimo Martins

PODZIEL SIĘ


Autor: dlahandlu.pl

dlahandlu.pl

11 sie 2014 15:31


Francisco Javier Van Engelen Sousa pracę rozpocznie 3 listopada br. Dołączy również do komitetu zarządzającego grupą Jeronimo Martins.

Nowy dyrektor - z pochodzenia Belg - ponad 16 lat pracował w koncernie Procter & Gamble. Ostatnie zajmowane przez niego stanowisko w tej grupie to dyrektor finansowy na Europę Środkową i Wschodnią, Bliski Wschód i północną część Afryki.

W japońskiej spółce farmaceutycznej AstraZeneca pracował jako regionalny dyrektor finansowy od 2006 do 2008 roku, rok później dołączył do Triumph International jako globalny dyrektor finansowy i członek zarządu.

W pierwszym półroczu Jeronimo Martins zanotowało sprzedaż w wysokości  6,051 mld euro, co oznacza wzrost względem pierwszego półrocza minionego roku o 7,2 proc.  W ujęciu LfL sprzedaż samej sieci Biedronka spadła o 1,2 proc. W lokalnej walucie sprzedaż wzrosła o 9,1 proc. i wyniosła 4,029 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.