PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podwyżki w Yazaki Automotive Products Poland

  • Justyna Koc
    jk
  • 2 sie 2016 11:31

• O 150 zł brutto wzrosną płace zasadnicze w Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie.
• Wzrośnie także premia frekwencyjna i zostaną wprowadzone dodatki stażowe.

Podwyżki w Yazaki Automotive Products Poland
Premia frekwencyjna w Yazaki Automotive Products Poland wzrośnie o 40 zł brutto do 220 zł brutto. (Fot. solidarnosc.org.pl)
REKLAMA

Podwyżki wraz z wynagrodzeniem za lipiec 2016 r. otrzymają pracownicy, których staż pracy na koniec czerwca bieżącego roku wynosił ponad rok. Kolejny zapis porozumienia przewiduje wzrost premii frekwencyjnej o 40 zł brutto do 220 zł brutto.

- Łącznie więc wynagrodzenia pracowników zwiększą się o 190 zł brutto. Co więcej zapisaliśmy w porozumieniu, że kolejne podwyżki wynagrodzeń wejdą w życie 1 lipca przyszłego roku. Negocjacje dotyczące ich wysokości rozpoczniemy już za miesiąc – mówi Katarzyna Grabowska, przewodnicząca Solidarności w Yazaki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Premia nie tylko na produkcji

Oprócz wzrostu premii frekwencyjnej porozumienie zakłada też objęcie nią kolejnych grup pracowników.

- Chodzi o tzw. pracowników grupy wsparcia, czyli np. osoby zatrudnione w logistyce, które mają bezpośredni wpływ na utrzymanie ciągłości produkcji. Uzgodniliśmy z pracodawcą, że wspólnie dokonamy przeglądu stanowisk i pracownicy, którzy wykonują również zadania pośrednio produkcyjne uzyskają od przyszłego roku prawo do premii frekwencyjnej – tłumaczy przewodnicząca.

Dodatek stażowy

Związkowcom udało się wynegocjować z pracodawcą również wprowadzenie od 1 stycznia 2017 roku dodatku stażowego w wysokości 70 zł brutto dla pracowników zatrudnionych w firmie co najmniej od 10 lat.

- To rozwiązanie przejściowe. Do kwestii dodatku stażowego powrócimy w trakcie negocjacji dotyczących przyszłorocznego porozumienia płacowego. Postulujemy, aby dodatek ten wynosił 5, 10 i 15 proc. płacy minimalnej dla pracowników zatrudnionych w naszej firmie odpowiednio od 5, 10 lub 15 lat - wyjaśnia Katarzyna Grabowska.

Dysproporcje płacowe

Pracodawca zobowiązał się również w porozumieniu, że co kwartał będzie dokonywał przeszeregowania 100 pracowników. Szczegółowe zasady przeszeregowań zostaną określone w odrębnym porozumieniu.

- Przez lata, w naszym zakładzie powstały dysproporcje w wynagrodzeniach pracowników wykonujących te same obowiązki. Indywidualne przeszeregowania mają na celu wyeliminowanie tego zjawiska – mówi Grabowska.

Spółka Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie zajmuje się produkcją samochodowych wiązek elektrycznych. Firma zatrudnia ok. 1750 osób. Do Solidarności należy 740 pracowników.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyżki w Yazaki Automotive Products Poland

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA