Finansiści w cenie. Najlepsza trójka zarabia powyżej 6 tys. zł miesięcznie

Wpływ na zarobki finansistów, przekraczające średnią krajową, ma wiele czynników. Jednym z nich może być fakt, że połowa z nich samodzielnie podejmuje z szefem rozmowy o podwyżce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Finansiści w cenie. Najlepsza trójka zarabia powyżej 6 tys. zł miesięcznie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 lis 2014 13:42


Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, dotyczące wysokości zarobków w obszarze finansów w 2014 roku, najlepiej opłacane były osoby na stanowisku doradcy korporacyjnego ds. średnich i dużych przedsiębiorstw w bankowości. Miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wyniosło przeciętnie 7 664 złotych netto.

Czytaj też: Dobry finansista na wagę złota. Pracodawcy mają coraz większe wymagania

Z kolei osoby na stanowisku business controllera zarabiają przeciętnie 6 840 złotych netto. W pierwszej trójce najlepiej zarabiających jest także dealer walutowy w bankowości, z przeciętnymi zarobkami w wysokości 6 667 złotych netto miesięcznie.

Rozmowy o podwyżkach

Jak pokazują dane przedstawione w raporcie Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu”, finansiści potrafią nie tylko świetnie kalkulować, ale i doskonale negocjować swoje własne wynagrodzenie. Połowa z nich (50 proc.) podejmuje rozmowy o podwyżce z własnej inicjatywy. To duży odsetek w porównaniu do całej populacji pracujących Polaków, gdzie tylko 38 proc. osób samemu zaczyna taką rozmowę.

Czytaj też: Zarobki dyrektorów finansowych w Polsce

Wyniki raportu pokazują, że 55 proc. finansistów deklaruje podjęcie tematu podwyżki z szefem w momencie, gdy wzrośnie zakres ich obowiązków, a 27 proc. gdy dowie się, że inna osoba na ich stanowisku zarabia więcej. Niewiele mniej, bo 24 proc., idzie do szefa z prośbą o wzrost wynagrodzenia zaraz po osiągnięciu sukcesu w pracy.

Stres towarzyszący finansistom w ich codziennej pracy nie odpuszcza także w momencie rozmowy o podwyżce - prawie 60 proc. finansistów odczuwa zdenerwowanie podczas rozmowy o podwyżce.

Jakie benefity otrzymują specjaliści ds. finansów?

Najnowsze dane serwisu zarobki.pracuj.pl dotyczące benefitów oferowanych przez pracodawców pokazują, że aż 66 proc. finansistów otrzymuje dodatkowe świadczenia. To duży odsetek w porównaniu do całej populacji aktywnych zawodowo Polaków, gdzie 55 proc. deklaruje otrzymywanie benefitów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.