PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

FCA zwiększyła produkcję samochodów w Tychach. Załoga dostanie więc premię

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lip 2017 12:00

Prawie o 4 proc. wzrosła w pierwszym półroczu br. produkcja Fiata 500 i spokrewnionego z nim modelu Abarth 500 w tyskim zakładzie Fiat Chrysler Automobiles (FCA) – wynika z danych firmy. Po przerwie letniej zakład wróci do pracy, a wraz z nim wejdzie w życie nowe porozumienie z załogą.

FCA zwiększyła produkcję samochodów w Tychach. Załoga dostanie więc premię
Adobe Stock
REKLAMA

• W sierpniu pracownicy omawianego zakładu dostaną premię urlopową.

• Jest ona uzasadniona dobrymi wynikami firmy. - Biorąc pod uwagę zakończenie produkcji Forda w 2016 r., produkcja marek FCA w zakładzie w Tychach w pierwszym półroczu 2017 wzrosła - wskazała rzeczniczka FCA Beata Dziekanowska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• FCA Poland zatrudnia w Tychach ok. 3 tys. pracowników.

 

W najbliższy poniedziałek (31 lipca) w zakładzie w Tychach rozpocznie się trwająca ponad dwa tygodnie przerwa wakacyjna. Fabryka wznowi pracę 16 sierpnia. Zgodnie z układem zbiorowym pracy, wraz z wynagrodzeniem za czerwiec załoga otrzymuje też premię urlopową - w tym roku średnio ponad 2,1 tys. zł na jednego pracownika.

Tyska fabryka FCA, w której produkcji dominuje Fiat 500, w ubiegłym roku wyprodukowała w sumie blisko 273,8 tys. aut. Tegoroczne wyniki produkcyjne nie będą do końca porównywalne z zeszłorocznymi, ponieważ od wiosny ub. roku zakład nie wytwarza już Forda Ka, który przez osiem lat powstawał w Tychach na zlecenie koncernu Forda; w minionym roku wyprodukowano go ponad 12,6 tys.

Ubytek związany z zaprzestaniem produkcji Forda widać także po wynikach pierwszego półrocza br., kiedy z linii produkcyjnej tyskiej fabryki zjechało niespełna 153,7 tys. aut, wobec ponad 165,1 tys. w tym samym okresie przed rokiem (z czego niespełna 152,5 tys, modeli FCA). Ubytek związany z Fordem jedynie częściowo udało się zrekompensować wzrostem produkcji "pięćsetki" i Abartha 500.

- Biorąc pod uwagę zakończenie produkcji Forda w 2016 r., produkcja marek FCA w zakładzie w Tychach w pierwszym półroczu 2017 wzrosła - wskazała we wtorek rzeczniczka FCA Beata Dziekanowska. Na cały 2017 r. firma prognozuje produkcję modeli FCA na poziomie porównywalnym z ubiegłorocznym, zastrzegając, że zależy to przede wszystkim od sytuacji rynkowej.

W pierwszym półroczu 2017 r. rynek okazał się przychylny dla modeli Fiat 500 i Abarth, których w Tychach wyprodukowano w sumie prawie 113,5 tys. egzemplarzy, wobec ponad 109,3 tys. w tym samym okresie rok wcześniej. Produkcja tych modeli była wyższa prawie o 4,2 tys. aut, czyli niespełna 4 proc. Wzrost dotyczył w większości Abartha 500.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: FCA zwiększyła produkcję samochodów w Tychach. Załoga dostanie więc premię

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA