Fakturzysta kontra kasjer. Kto zarabia więcej?

Od czego zależą zarobki fakturzystów i kasjerów, a także, jak bardzo się różnią, dowiecie się z ostatniego raportu płacowego Advisory Group TEST HR.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fakturzysta kontra kasjer. Kto zarabia więcej?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

23 paź 2014 5:04


Zarówno praca fakturzysty, jak i kasjera związana jest z obrotem pieniężnym, tyle tylko, że w wypadku tego pierwszego w sposób pośredni – w razie pomyłki, można zrobić korektę – w przypadku kasjera takiej możliwości już nie ma i cenę za popełniony błąd płaci się od razu.

Czytaj też: Tesco: rozmawiamy ze wszystkimi pracownikami o komforcie ich pracy

Być może właśnie ryzyko związane z wykonywaniem obowiązków na obu stanowiskach jest jednym z elementów różnicujących zarobki między nimi.

Średnie miesięczne wynagrodzenie kasjera wynosi 3713 zł brutto, a fakturzysty – 3553 zł brutto – wynika z raportu płacowego "Wiosna 2014" AG Test HR. Oznacza to, że kasjer zarabia średnio o 160 zł więcej od fakturzysty. Jednak w porównaniu do jesiennej edycji badania, wysokość wynagrodzeń na obu stanowiskach praktycznie się nie zmieniła.

Czytaj też: Polski handel się rozwija. Będą nowe miejsca pracy i wyższe pensje

Co czwarty kasjer (odpowiedzialny za dokonywanie wypłat i przyjmowanie wpłat gotówkowych z różnych tytułów, tj. wynagrodzenia, pożyczki, zaliczki itp.) otrzymuje miesięcznie wynagrodzenie nie przekraczające 2982 zł brutto, 25 proc. z nich – nie mniej niż 4775 zł brutto.

Z kolei 25 proc. odpowiedzialnych za wystawianie faktur VAT i rachunków, a także prowadzenie stosownej ewidencji fakturzystów nie zarabia więcej niż 2876 zł brutto miesięcznie, jednak co czwarty zatrudniony na tym stanowisku może liczyć na miesięczne wynagrodzenie przekraczające 4290 zł brutto.

* Raport płacowy AG Test HR „Wiosna 2014” powstał na podstawie danych płacowych z 411 przedsiębiorstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.