Euro 2016, Polska-Portugalia: Jeśli Polska trafi do półfinału zarobki piłkarzy mocno podskoczą

• UEFA wypłaci PZPN co najmniej sześć i pół miliona euro (ok. 29 mln złotych) za udział w mistrzostwach Europy we Francji.
• Po milionie za zwycięstwo w grupie, pół miliona za remis, półtora za awans do 1/8 finału i kolejne dwa i pół za występ w ćwierćfinale.
• Część tej sumy zostanie przeznaczona na premie dla piłkarzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Euro 2016, Polska-Portugalia: Jeśli Polska trafi do półfinału zarobki piłkarzy mocno podskoczą

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

27 cze 2016 8:45


Każdy z uczestników Euro 2016 za sam udział w imprezie otrzymał osiem milionów euro. Każde zwycięstwo w fazie grupowej - Polacy odnieśli dwa - wycenione zostało na milion euro, remis - 0:0 z Niemcami - 500 tys. euro. Drużynom, które awansowały do 1/8 finału, UEFA przeleje dodatkowo 1,5 mln euro, a występ w ćwierćfinale to kolejne 2,5 mln euro, co w sumie daje w przypadku biało-czerwonych sześć i pół miliona euro.

Zgodnie z zapowiedziami m.in. szefa PZPN Zbigniewa Bońka, piłkarze mogli liczyć na jakiekolwiek premie tylko w przypadku zakwalifikowania się do fazy pucharowej, zatem warunek ten został spełniony. Według nieoficjalnych informacji, zawodnicy mogą liczyć na ok. 40 procent tego, co federacja zarobi za udział w turnieju we Francji. Obecnie ich nagroda oscylowałaby wokół 2,6 mln euro, tj. 11,6 mln złotych.

Jeśli w czwartek (30 czerwca) drużyna trenera Adama Nawałki pokona Portugalię i znajdzie się w półfinale, suma premii od UEFA wzrośnie o cztery miliony euro.

Łącznie Europejska Unia Piłkarska na nagrody finansowe przeznaczyła 301 mln euro. To aż o 105 mln euro więcej niż przed czterema laty, kiedy ME odbyły się w Polsce i na Ukrainie. Tak duży wzrost puli nagród wiąże się także z większą liczbą uczestników. Po raz pierwszy w historii o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu rywalizują 24, a nie jak dotychczas 16, zespoły.

Mistrz Europy mógłby zarobić w sumie 27 mln euro, jeśli po drodze nie przegra ani nie zremisuje żadnego meczu. Na taką kwotę nie może już jednak liczyć żaden z zespołów pozostałych w turnieju we Francji.

Przypomnijmy, że występ w ćwierćfinale polscy piłkarze wywalczyli remisując ze Szwajcarią po dogrywce 1:1 i wygrywając serię rzutów karnych 5:4

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

HEJ 2016-06-27 14:23:23

przecież większość z nich zarabia takie siano, że te premie to dziewczynom dadzą na waciki.