×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Emerytury: Rząd nie może zająć wspólnego stanowiska przez spór między ministrami? Wicepremier dementuje

  • Autor: PAP/AT
  • Opublikowano: 20 cze 2017 12:53

Jesteśmy z minister Rafalską na bardzo zgodnym kursie dotyczącym emerytur i obniżki wieku emerytalnego - zapewnił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Emerytury: Rząd nie może zająć wspólnego stanowiska przez spór między ministrami? Wicepremier dementuje
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• W mediach pojawiły się doniesienia o konflikcie między wicepremierem Mateuszem Morawieckim, a minister Elżbietą Rafalską dot. emerytury.

• Rząd nie może zająć wspólnego stanowiska, bo trwa ostry spór między ministrami - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

• Nie ma tu żadnego konfliktu. Prowadzimy normalną dyskusję z minister Rafalską - dementuje wicepremier.

Wtorkowa (20 czerwca) Gazeta Wyborcza napisała, że między Morawieckim i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską jest konflikt; spór ma dotyczyć m.in. możliwości dorabiania przez emerytów, sposobu nakłonienia do dalszej pracy osób, które osiągnęły wiek emerytalny, postępowania w przypadkach zbyt krótkiego stażu pracy.

"Rząd nie może zająć wspólnego stanowiska, bo trwa ostry spór między ministrami. Emerytury to kompetencje ministra rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej, ale na każdym etapie w jej buty usiłuje wejść wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki. (...) Do tej pory jeden minister tylko krytykował drugiego. Ale teraz mamy kolejny etap konfliktu - głosowanie przeciwko sobie. Wicepremier Morawiecki i minister Rafalska walczą na noże, a rząd nie może przegłosować żadnej zmiany emerytalnej" - napisała gazeta.

Czytaj też: Kiedy przejść na emeryturę? Czy na nią oszczędzać?

"Nie przypominam sobie żebyśmy głosowali przeciwko sobie. Prowadzimy normalną dyskusję; akurat z panią minister Rafalską nie dalej jak wczoraj wymienialiśmy się bardzo zgodnymi uwagami. Właśnie wczoraj zaprzeczyliśmy wszystkim potencjalnym sugestiom i insynuacjom, bo jesteśmy na bardzo zgodnym kursie dotyczącym emerytur i obniżki wieku emerytalnego" - powiedział w TVP 1 wicepremier Morawiecki.

Dodał, że razem z szefową resortu rodziny i pracy chce przeprowadzić "bardzo szeroko zakrojoną" kampanię informacyjną, żeby nie było żadnych obaw w związku z obniżką wieku emerytalnego. "Zdajemy sobie z tego sprawę, że ci ludzie, którzy mogą zostać na rynku pracy i chcą zostać, żeby zostali. Ale z drugie strony dajemy wybór i oczywiście ci, którzy są zmęczeni i nie czują się na siłach pracować, żeby mogli pójść na emeryturę" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Emerytury: Rząd nie może zająć wspólnego stanowiska przez spór między ministrami? Wicepremier dementuje
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA