×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Emerytury rolnicze już są naliczane na nowych zasadach. "Będą znacznie obfitsze"

  • Autor: PAP/awi
  • 1 mar 2023 12:33

Zmiany dotyczące zasad naliczania i waloryzacji emerytur rolniczych już obowiązują – przypomniał w środę wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Według niego oznacza to, że rolnicze emerytury będą naliczane i waloryzowane "w sposób sprawiedliwy, na równi z ZUS".

Emerytury rolnicze już są naliczane na nowych zasadach. "Będą znacznie obfitsze"
Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk poinformował o waloryzacji i zmianie zasad naliczania emerytur rolniczych (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Właśnie od dziś zaczyna być naliczany nowy system emerytalny rolników, co jest bardzo istotne dla emerytów-rolników (...) To właśnie 1 marca będzie tym dniem, od kiedy będzie naliczana i waloryzowana emerytura w sposób sprawiedliwy, a więc na równi z zasadami emerytów w systemie powszechnym, czyli w systemie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych" - mówił Kowalczyk podczas środowego briefingu w Krakowie.

Wicepremier Henryk Kowalczyk zapowiedział wzrost wysokości emerytur rolniczych

Zaapelował do rolniczych emerytów, aby zwrócili uwagę na swoją najbliższą emeryturę. "Na pewno będzie już znacznie obfitsza, niż bywały do tej pory" - wskazał wicepremier.

Zmianę sposobu waloryzacji emerytur z KRUS ustaliła nowelizacja ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników z 13 stycznia 2023 r. 21 lutego nowelę podpisał prezydent Andrzej Duda.

Nowe przepisy o ubezpieczeniu społecznym rolników zawierają w sumie zmiany w trzech obszarach

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Emerytury rolnicze już są naliczane na nowych zasadach. "Będą znacznie obfitsze"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • CFO 2023-03-01 21:53:06

    A może rolnicy zaczną w sposób sprawiedliwy i równy ZUS płacić składki? Bo na razie ponad 80% wypłat jest finansowane z budżetu Państwa, czyli naszej kasy, a nie składek na emerytury, jak to robią nierolnicy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA