PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Emerytury i renty w 2018. Rząd przyjął propozycję w sprawie wskaźnika waloryzacji

Rząd proponuje pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. na poziomie ustawowego minimum, wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2017 r. - poinformowało we wtorek (6.06) CIR.

Emerytury i renty w 2018. Rząd przyjął propozycję w sprawie wskaźnika waloryzacji
Rząd Beaty Szydło proponuje pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. na poziomie ustawowego minimum. (fo. twitter.com)
REKLAMA

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w komunikacie, że rząd proponuje Radzie Dialogu Społecznego pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. na poziomie ustawowego minimum, wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2017 r. Rząd prognozuje, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. wyniesie nie mniej niż 102,4 proc.

- Przedstawiając tę propozycję, wzięto pod uwagę: sytuację finansów publicznych, w tym Funduszu Ubezpieczeń Społecznych; ograniczone możliwości finansowe państwa, wynikające ze stabilizującej reguły wydatkowej i unijnych reguł fiskalnych; potrzebę zabezpieczenia w budżecie na 2018 r. dodatkowych środków na zaplanowane działania - napisano w komunikacie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Emerytury i renty w 2018. Rząd przyjął propozycję w sprawie wskaźnika waloryzacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA