×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Emeryci będą mogli więcej dorobić

  • Autor: PAP/JP
  • 6 mar 2023 11:32

Od 1 marca pracujący renciści i emeryci, którzy nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego, mogą więcej dorobić do swoich świadczeń. Zmieniły się tzw. limity przychodów.

Emeryci będą mogli więcej dorobić
Pracujący renciści i emeryci, którzy nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego, mogą więcej dorobić do swoich świadczeń (fot. Bruce Mars/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Limity zarobkowe zmieniają się co trzy miesiące. Ich przekroczenie może spowodować, że ZUS zmniejszy lub zawiesi wypłacane świadczenie. Powinni na nie zwracać uwagę pracujący renciści i osoby na wcześniejszych emeryturach" - wskazuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Od 1 marca limit pierwszego progu przychodu (70 proc. przeciętnego wynagrodzenia) będzie wynosił 4713,50 zł brutto, czyli o 177 zł więcej niż dotychczas. Miesięczne zarobki do tej kwoty nie spowodują zmniejszenia wypłacanej przez ZUS emerytury lub renty.

Druga kwota graniczna to 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia - od marca 8753,60 zł brutto. Przy zarobkach wyższych od tego limitu ZUS może zawiesić wypłatę świadczenia.

Kwota maksymalnego zmniejszenia emerytury i renty jest różna dla poszczególnych świadczeń

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Emeryci będą mogli więcej dorobić

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Emeryt 2023-03-06 13:36:02

    Emeryci nie powinni musieć pracować, dość juz sie narobili, tylko niestety nasz rząd tak pieniedzmi rzadzi, że emerytom na życie brakuje. Do bani z tym rządem!!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA