Elżbieta Rafalska: Wszystkie majowe „Emerytury+” wypłacone

Zarówno ZUS jak i KRUS zlecił do piątku (24 maja) wypłatę wszystkich świadczeń „Emerytura+” z majowych terminów wypłaty świadczeń - poinformowała minister Elżbieta Rafalska. To w sumie 9,3 mln świadczeń na łączną kwotę 8,2 mld zł netto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Elżbieta Rafalska: Wszystkie majowe „Emerytury+” wypłacone

Jak poinformowała w piątek (24 maja) Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, zarówno ZUS jak i KRUS zlecił do dzisiaj wypłatę wszystkich świadczeń „Emerytura+” z majowych terminów wypłaty świadczeń

ZUS zlecił przelew blisko 8,3 mln świadczeń „Emerytura+”. W sumie trafi do rąk emerytów i rencistów 7,3 mld zł (netto). Z KRUS wypłaconych zostało natomiast ok. 1 mln świadczeń na łączną sumę blisko 905 mln zł (netto). To w sumie 9,3 mln świadczeń na łączną kwotę 8,2 mld zł netto.

- Wiemy, że emeryci niemal na bieżąco realizują swoje zamiary związane m.in. z poprawieniem doposażenia czy remontem mieszkania - mówiła minister Elżbieta Rafalska.

Jak zaznaczyła szefowa MRPiPS, została jeszcze nieduża grupa emerytów, których świadczenie zostanie wypłacone do 1 czerwca. - To świadczenia związane z wypłatą świadczeń przedemerytalnych. To grupa ok. 100 tys. osób, a więc 110 mln zł w tym terminie wpłynie do tych osób - zaznaczyła minister Elżbieta Rafalska. I dodała: Ponieważ 1 czerwca jest dniem wolnym, ta wypłata będzie 31 maja.

Nowe świadczenie w wysokości ok. 888 zł netto trafi w sumie do ponad 9,8 mln osób emerytów i rencistów. Koszt wypłaty jednorazowych świadczeń pieniężnych to 10,8 mld zł

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.