PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Elżbieta Rafalska: cieszy zainteresowanie usługą doradców emerytalnych ZUS

  • Autor: PAP/JS
  • 4 sie 2017 15:24

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oceniła, że duża liczba osób, które odwiedzają obecnie doradców emerytalnych w oddziałach ZUS, świadczy o tym, jak bardzo potrzebna była taka usługa.

Elżbieta Rafalska: cieszy zainteresowanie usługą doradców emerytalnych ZUS
Adobe Stock
REKLAMA

• Szefowa MRPiPS mówiła, że cieszy się, z tego iż ZUS "przedstawił taką bardzo trafioną propozycję usługi, która trafiła do przyszłych emerytów, a czasami osób, które znacznie wcześniej się interesują".

• "My nie wiemy też, w tej chwili nie mamy takich danych, chociaż ZUS nimi dysponuje, czy to są 55-latkowie, czy są to osoby tuż przed podjęciem decyzji emerytalnej; liczba obsłużonych osób pokazuje, jak olbrzymie jest zainteresowanie, a przed nami jeszcze kawałek sierpnia i cały wrzesień" - powiedziała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rafalska zaznaczyła, że wszystkie przewidywania, ile uprawnionych osób skorzysta z przejścia na emeryturę, oparte są o szacunki. Według minister, trudno też ocenić, czy z usług doradców korzystają tylko osoby tuż przed podjęciem decyzji emerytalnej; jej zdaniem liczba tych, którzy skorzystają z usług doradców emerytalnych, przekroczy liczbę osób, które faktycznie zdecydują się przejść na emeryturę.

Szefowa MRPiPS była proszona przez dziennikarzy o skomentowanie artykułu w "Rzeczpospolitej", że wbrew przewidywaniom rządu setki tysięcy osób od razu skorzystają z obniżonego wieku emerytalnego; takie deklaracje mają składać przyszli emeryci doradcom ZUS. Według gazety od początku lipca doradców odwiedziło przeszło 240 tys. osób, z czego 160 tys. poprosiło o wyliczenie świadczenia, jakie będzie im przysługiwało po obniżeniu wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.

Rafalska podkreśliła, że dodatkowe uprawnienia do przejścia na emeryturę ma 331 tys. osób. "To bardzo dobrze o wszystkich osobach świadczy, że korzystają z usług doradcy emerytalnego, proszą o wyliczenie swojego świadczenia, ewentualnie prognozy, jaka byłaby wysokość świadczenia, gdyby pracowali dłużej. Natomiast wszystkie decyzje są indywidualnymi decyzjami osób, które interesują się swoim przyszłym świadczeniem. Ile osób skorzysta, dowiemy się też po 1 października" - powiedziała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Elżbieta Rafalska: cieszy zainteresowanie usługą doradców emerytalnych ZUS

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA