PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Egzaminatorzy chcą podwyżek. Nie podoba im się propozycja ministerstwa

  • Autor: PAP/JP
  • 12 wrz 2022 17:17

Poprawa wynagrodzenia szkolących młodych kierowców i zamiana "archaicznego" systemu, który naraża zdających na stres - to postulaty egzaminatorów WORD, które przedstawione zostały w poniedziałek w Krakowie. Wysunięta przez resort infrastruktury propozycja zmian w przepisach to według nich "koń trojański".

Egzaminatorzy chcą podwyżek. Nie podoba im się propozycja ministerstwa
Zdaniem przedstawicieli protestujących egzaminatorów pensje powinny rosnąć "w zależności od sytuacji finansowej i gospodarczej państwa (fot. word.poznan.pl)
REKLAMA
  • Chodzi o przedstawioną przez resort propozycję zmian przepisów regulujących zasady wynagradzania egzaminatorów za przeprowadzenie egzaminu państwowego na prawo jazdy.
  • Zdaniem Wojciech Duszy z Komitetu Egzaminatorów RP "propozycja rozporządzenia, jaką wysunął, to tak naprawdę koń trojański dla egzaminatorów". "Z naszej strony nigdy nie będzie zgody na coś takiego" - zadeklarował.
  • Zdaniem przedstawicieli protestujących pensje powinny rosnąć "w zależności od sytuacji finansowej i gospodarczej państwa". "Przy tej skali inflacji kwotowe naliczanie naszego wynagrodzenia, jest tak naprawdę leczeniem objawów, a nie choroby" - wskazał Dusza.

 

"Dzisiaj rozpoczęła się trzecia fala protestu egzaminatorów. W wielu miastach w Polsce egzaminy się nie odbywają, mamy informacje, że w kolejnych dniach nie odbędą się one w większości (ośrodków w) kraju" - zapowiedział podczas konferencji prasowej Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Egzaminatorzy WORD znowu nie przyszli do pracy. "Nie wiem, jaki jest powód"

Za utrudnienia przeprosił wszystkich, którzy mieli przystępować do egzaminów, wskazując przy tym, że "winnym całej sprawy jest wyłącznie wiceminister (infrastruktury) (Rafał) Weber i jego podejście do sprawy". Zdaniem Duszy "propozycja rozporządzenia, jaką wysunął, to tak naprawdę koń trojański dla egzaminatorów". "Z naszej strony nigdy nie będzie zgody na coś takiego" - zadeklarował.

Ministerstwo proponuje egzaminatorom 20-proc. podwyżkę

Chodzi o przedstawioną przez resort propozycję zmian przepisów regulujących zasady wynagradzania egzaminatorów za przeprowadzenie egzaminu państwowego na prawo jazdy. Nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania egzaminatorów przeprowadzających egzaminy kandydatów na kierowców i kierowców - jak podał resort - ma na celu stworzenie nowego modelu wynagradzania i w konsekwencji 20-procentową podwyżkę dolnej i górnej granicy wynagrodzenia zasadniczego oraz 10-procentowe podwyżki dolnej i górnej granicy dodatku zadaniowego. Ministerstwo wskazało, że nie wpłynęłoby to na podniesienie opłaty za przeprowadzenie egzaminów na prawo jazdy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Egzaminatorzy chcą podwyżek. Nie podoba im się propozycja ministerstwa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • kaz 2022-09-13 08:39:43

    No 6 netto dla poczatkującego egzaminatora to średnio w kraju tyle inżynierowie nie zarabiają. mają rozmach sk syny

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA