Dziennikarze nie dostają wypłat. Zamierzają odejść z "Gazety Polskiej Codziennie"?

Redakcja "Gazety Polskiej Codziennie" zalega z wypłatami swoim dziennikarzom. Ci zaczynają grozić, że odejdą z firmy. Tymczasem jej szefostwo zapowiada przeniesienie części redakcji do portalu niezalezna.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dziennikarze nie dostają wypłat. Zamierzają odejść z "Gazety Polskiej Codziennie"?

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

10 paź 2014 9:26


Tomasz Sakiewicz na portalu Wirtualnemedia.pl stwierdził, że uprzedzał dziennikarzy o opóźnieniach w wypłacaniu wynagrodzeń. Tłumaczył, że redakcja nie ma pieniędzy, bo czeka na wpłaty od kolporterów.

Czytaj też: Dziennikarzu - nie licz na etat

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy gazeta zalega z wynagrodzeniami dla zespołu. Dziennik ma problemy finansowe od początku istnienia, a w 2012 roku dziennikarzom obcięto pensje.

Tymczasem dziennikarze "Gazety Polskiej Codziennie" m.in. na Twitterze zapowiadają, że być może pożegnają się z firmą. Tych, którzy pozostaną w redakcji i tak czekają zmiany. Część zespołu przeniesiona zostanie do redakcji portalu niezalezna.pl. Jest on bowiem bardziej dochodowy.

Czytaj też: Dziennikarz już niepotrzebny. Teksty napisze za niego robot

Sakiewicza wyjaśnia, że o ile redakcja papierowa zmniejszyła się w ostatnim czasie o 10 proc. to zespół internetowy powiększył się o 20 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.