Dyrektor Jeronimo Martins za podwyżką płacy w Portugalii

6
Dyrektor Jeronimo Martins za podwyżką płacy w Portugalii Fot. jeronimomartins.pt
Pedro Soares dos Santos, dyrektor generalny Jeronimo Martins w rozmowie na antenie Rádio e Televisão de Portugal poparł proponowaną na najbliższe lata podwyżkę płacy minimalnej w Portugalii do poziomu 600 euro miesięcznie.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dyrektor Jeronimo Martins za podwyżką płacy w Portugalii

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

13 lis 2015 12:27


Dyrektor generalny właściciela Biedronki stwierdził, że nie rozumie dyskusji, jaka odbywa się wokół tego tematu i stwierdził, że przedsiębiorcy łatwo poradzą sobie z wdrożeniem tych podwyżek.

- Ten wzrost w żaden sposób nie wpłynie na firmę - powiedział na antenie radia Pedro Soares dos Santos, deklarując, że przeciętne wynagrodzenie wypłacane w Portugalii przez Jeronimo Martins jest w tej chwili znacznie wyższe, na poziomie 770-800 euro.

Dyrektor generalny Jeronimo Martins oznajmił też, że Portugalczycy wciąż doświadczają trudności i są "czujni" w związku z niełatwą sytuacją gospodarczą w swoim kraju. Zauważył, że mieszkańcy Portugalii kilka lat temu doświadczyli sporej dewaluacji poziomu życia oraz obniżki własnych zarobków. Zachowują się więc dzisiaj bardzo racjonalnie - wydają tyle pieniędzy, ile po prostu muszą, ale nie więcej.

Przypomnijmy, w Polsce najniższa płaca dla pracowników należącej do Jeronimo Martins sieci Biedronka wynosi - jak zapewnia Jeronimo Martins - 2 tys. zł. Wynagrodzenie rośnie w zależności m.in. od stażu, oceny pracy.

Biedronka w kwietniu 2015 r. zdecydowała się na podniesienie płac w największych miastach, w których coraz trudniej jest znaleźć odpowiednich pracowników, a także rosną wymagania finansowe u osób szukających zatrudnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.