PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Duże zmiany od 1 lipca. Wchodzą "niskie podatki"

  • Autor: PAP/JP
  • 20 cze 2022 17:18

Małopolska Krajowa Administracja Skarbowa zachęca do kontaktu w sprawie „Niskich Podatków” w związku z wejściem w życie od lipca nowych przepisów podatkowych. Izba skarbowa spodziewa się większego zapotrzebowania na informację.

Duże zmiany od 1 lipca. Wchodzą "niskie podatki"
Z początkiem lipca wejdą w życie nowe przepisy podatkowe w ramach programu "Niskie Podatki" (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak zauważyła dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Bożena Drabik, zmiana przepisów oznacza większe zapotrzebowanie klientów na informację.
  • W sprawie "Niskich Podatków" z małopolską Krajową Administracją Skarbową będzie można skontaktować się online, telefonicznie i osobiście.
  • W przypadku wizyt online urzędnicy proszą o wcześniejszą rezerwację terminu za pośrednictwem usługi "Umów wizytę w urzędzie skarbowym".

"Z początkiem lipca wejdą w życie nowe przepisy podatkowe w ramach programu +Niskie Podatki+. Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw upraszcza i stabilizuje system podatkowy" - powiedział w poniedziałek na briefingu prasowym wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Wśród najważniejszych zmian wymienił: obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc., preferencyjne rozliczenie samotnych rodziców, likwidację ulgi dla klasy średniej, możliwość powrotu rozliczenia poprzez skalę podatkową przez przedsiębiorców, którzy wybrali podatek liniowy lub ryczałt.

Ustawa zmienia zasady opodatkowania osób samotnie wychowujących dzieci poprzez przywrócenie możliwości wspólnego rozliczania się z dziećmi. Ponad pięciokrotnie rośnie limit zarobków, jakie może uzyskać dziecko bez utraty preferencji podatkowych przez rodziców - do 16 061,28 zł w 2022 r. Ustawa poszerza również katalog dochodów dziecka, które nie podlegają doliczeniu do dochodów rodziców, o rentę rodzinną.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zauważyła dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Bożena Drabik, zmiana przepisów oznacza większe zapotrzebowanie klientów na informację.

W sprawie "Niskich Podatków" z małopolską Krajową Administracją Skarbową będzie można skontaktować się online, telefonicznie i osobiście.

"Eksperci z naszych urzędów poprowadzą szkolenia podatkowe online, uruchomiliśmy specjalne numery informacyjne, a kto się chce z nami spotkać osobiście - zapraszamy na wojewódzkie spotkanie informacyjne 23 czerwca w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie" - zachęcała dyrektor IAS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Duże zmiany od 1 lipca. Wchodzą "niskie podatki"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA