Duda: To bzdury, że nie da się w Polsce obniżyć wieku emerytalnego i podnieść kwoty wolnej od podatku

Naprawa Polski jest możliwa, zrobię wszystko, by zrealizować to, co obiecałem - mówił w czwartek przed Pałacem Prezydenckim Andrzej Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duda: To bzdury, że nie da się w Polsce obniżyć wieku emerytalnego i podnieść kwoty wolnej od podatku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

6 sie 2015 21:22


Prezydent przekonywał, że ma świadomość obietnic, które złożył. "One nie są trudne do dopełnienia. Nie słuchajcie państwo tego, co opowiadają, że się nie da w Polsce obniżyć wieku emerytalnego, że nie da się podnieść kwoty wolnej od podatku, bo się budżet zawali. To bzdury" - podkreślił Duda.

"To są bzdury. Wystarczy zacząć naprawiać polską gospodarkę, a tak naprawdę pieniądze z tego systemu znajdą się natychmiast" - dodał. Problem - zdaniem prezydenta - polega na tym, że naprawa Rzeczpospolitej jest potrzebna właściwie we wszystkich dziedzinach życia. "I to jest sprawa najtrudniejsza" - podkreślił. "Do tego potrzebna jest jedność, bo zniszczyć, podzielić, zburzyć jest bardzo łatwo, a odbudować, podnieść jest bardzo trudno" - dodał Duda.

"I dlatego - mówię - czeka przed nami bardzo trudne zadanie. I mam świadomość trudności, i mam świadomość tego, że jeżeli się nie sprawdzę, nie dam rady, to będę prezydentem pięć lat i odejdę z żalem i wstydem" - deklarował. Na te słowa prezydenta, zgromadzeni przed Pałacem odpowiedzieli okrzykami: "Pomożemy!".

"Tylko że do tej pory zawsze mi się udawało. I nie widzę powodu, by tym razem nie miało mi się udać" - kontynuował prezydent. Tłum odpowiedział prezydentowi oklaskami.

Duda otwarty na inicjatywy społeczne

Prezydent Duda zapowiedział, że będzie apelował i wychodził z inicjatywami. "Proszę tylko, byście mnie wspierali" - zwrócił się do zebranych przed Pałacem Prezydenckim. "Ja nie żartowałem, że ten Pałac będzie otwarty. Będzie otwarty na wszystkie duże inicjatywy społeczne, które są reprezentatywne. Bo oczywiście prezydent nie jest w stanie przyjąć każdego obywatela, ale reprezentatywne grupy społeczne i inicjatywy - tak. Pałac Prezydencki będzie na nie otwarty" - deklarował Duda.

Zapowiedział, że Pałac prezydencki będzie otwarty na postulaty obywatelskie. "Trzeba dyskutować o postulatach obywatelskich, bo ludzie muszą wreszcie mieć poczucie, że mają coś do powiedzenia w swoim państwie" - dodał.

Zdaniem Dudy wybory prezydenckie "po swoistym kryzysie morale społecznego, który nastąpił po ostatnich wyborach samorządowych" przywróciły nam morale, że jednak można pielęgnować demokrację. "W związku z tym także i naprawa Rzeczpospolitej jest możliwa. Wierzę w to głęboko" - mówił prezydent. "Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby to, co obiecałem, i więcej, zrealizować" - dodał.

Wsparcie dla przedsiębiorców

Prezydent podkreślał również konieczność wzmocnienia polskiej gospodarki, podniesienia jakości życia w Polsce, pomocy polskim przedsiębiorcom.

"By nie mówili, że państwo jest wobec nich opresyjne, żeby mieli więcej wolności, więcej swobody działania, by mieli wsparcie od państwa, ale takie, z którego korzystają wtedy, kiedy chcą, a nie mówili, że państwo zastawia na nich pułapki" - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.