×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dostali podwyżki, ale za małe. Rośnie niezadowolenie w firmach

 • jk
 • 3 sie 2022 0:01

Mimo że 83 proc. firm przeprowadziło podwyżki w pierwszej połowie roku, zaledwie 37 proc. specjalistów i menedżerów deklaruje zadowolenie z otrzymywanego wynagrodzenia - takie wnioski płyną z badania Hays Poland.

Dostali podwyżki, ale za małe. Rośnie niezadowolenie w firmach
Pierwsza połowa roku obfitowała w rekrutacje, związane z nimi wyzwania oraz podwyżki (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • W pierwszym półroczu podwyżki swoim pracownikom dało aż 83 proc. ankietowanych firm, najczęściej pensje wzrosły o ponad 5 proc. - wynika z badania Hays Poland „Rynek pracy 2022. Półroczny przegląd trendów”.
 • Taki ruch w drugiej połowie roku rozważa 46 proc. pracodawców, podczas gdy najwięcej – 53 proc. – do końca roku planuje utrzymać płace na tym samym poziomie.
 • 81 proc. organizacji praktykuje składanie kontrofert przynajmniej w niektórych sytuacjach. Warto jednak dodać, że zaledwie 35 proc. ankietowanych firm jednoznacznie oceniło takie rozwiązanie jako skuteczny sposób na zatrzymanie pracowników.

Pierwsza połowa roku obfitowała w rekrutacje, związane z nimi wyzwania oraz podwyżki. Jak wynika z najnowszego raportu Hays Poland, mimo że 83 proc. firm podniosło pensje w pierwszej połowie roku, zaledwie 37 proc. specjalistów i menedżerów deklaruje zadowolenie z otrzymywanego wynagrodzenia.

Druga połowa roku nie będzie obfitować w równie ambitne plany podnoszenia wynagrodzeń. Taki ruch rozważa 46 proc. pracodawców, podczas gdy najwięcej – 53 proc. – do końca roku planuje utrzymać płace na tym samym poziomie.

Źródło: Raport Hays „Rynek pracy 2022. Półroczny przegląd trendów”, lipiec 2022
Źródło: Raport Hays „Rynek pracy 2022. Półroczny przegląd trendów”, lipiec 2022

Pracownicy są niezadowoleni z zarobków

Nie wszyscy specjaliści i menedżerowie doświadczyli jednak zwiększenia wynagrodzenia. Co więcej, wysokość przyznawanych podwyżek zdaniem pracowników często nie jest współmierna do obecnych warunków gospodarczych.

– Pomimo powszechnych podwyżek odsetek pracowników usatysfakcjonowanych ze swoich zarobków spada. W związku z tym w drugiej połowie roku na rynku pracy wśród specjalistów i menedżerów należy oczekiwać nadal wysokiej rotacji. W sytuacji, gdy obecny pracodawca nie odpowie na oczekiwania finansowe wysoko wykwalifikowanego pracownika, ten będzie skłonny poszukiwać innych możliwości na rynku pracy. Tymczasem w najbliższych miesiącach nie powinno zabraknąć intratnych propozycji zawodowych dla ekspertów. Wiele zależeć będzie jednak od rozwoju sytuacji gospodarczej i geopolitycznej, jak również od kompetencji posiadanych przez kandydata – komentuje Alex Shteingardt, dyrektor zarządzający Hays Poland.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Dostali podwyżki, ale za małe. Rośnie niezadowolenie w firmach
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Nnm 2022-08-04 08:32:20

  Jak im nie pasuje niechi da uczyc w szkole, jak po pierwszej wypłacie zauważa że zarabiają mniej niż portier wciskający przycisk cały dzień czy odbijająca się sprzątaczka to zmieni im Nm

 • Piotr 2022-08-03 13:44:51

  Oj się zmieni perspektywa za 3-4 miesiące, oj zmieni....

 • Gość 2022-08-03 11:23:44

  Ja dostaje 3000 zł a pracodawca płaci 4777 zł, wiecie może gdzie te 1777 zł?

  • Ja 2022-08-04 07:13:52

   3x500 PLN dla ukrow!!!

   • Add 2022-08-04 07:41:07

    Ta, a jak "ukrów" nie było, to te 1777 zł gdzie było?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA