×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dostałeś PIT z ZUS? Sprawdź, kiedy nie musisz rozliczać się sam

  • Autor: PM
  • 17 mar 2023 10:11

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał kilka milionów formularzy PIT do osób, które w 2022 roku chociaż raz pobrały świadczenie. Część z urzędem skarbowym musi rozliczyć się samodzielnie.

Dostałeś PIT z ZUS? Sprawdź, kiedy nie musisz rozliczać się sam
Do osób, które w ubiegłym roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS-u, np. emeryturę, rentę lub zasiłek, ZUS wysłał formularz PIT. W województwie śląskim deklarację otrzymało około 1,352 mln osób (fot. Grabowski Foto/Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

PIT z ZUS – czy powinienem się go spodziewać?

Osoby, które w 2022 roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS-u, np. emeryturę, rentę lub zasiłek, otrzymały od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych formularze PIT. Ich liczba to kilka milionów, w samym województwie śląskim deklarację otrzymało około 1,352 mln świadczeniobiorców ZUS. Część z nich musi samodzielnie rozliczyć się z urzędem skarbowym.

Najwięcej, ponad 292 tys. dokumentów, otrzymali klienci, którzy podlegają pod Oddział ZUS w Rybniku. Ponad 251 tys. formularzy trafiło do klientów Oddziału ZUS w Zabrzu, do tych z Oddziału ZUS w Chorzowie 227 tys.

220 tys. PITów z ZUS trafiło też do świadczeniobiorców z obszaru działalności Oddziału ZUS w Sosnowcu. Natomiast do mieszkańców Podbeskidzia ZUS wysłał ponad 189 tys. PITów, a z terenu działalności częstochowskiego Oddziału ZUS PIT otrzymało 171 tys. osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dostałeś PIT z ZUS? Sprawdź, kiedy nie musisz rozliczać się sam

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA