×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dodatkowe zajęcia, nadgodziny, zmiana pracy. Tak radzimy sobie z inflacją

  • jk
  • 17 lis 2022 16:20

Badanie przeprowadzone przez serwis InterviewMe.pl wykazało, że 85 proc. Polaków stara się żyć skromniej, a 83 proc. obawia się, że niedługo ich zarobki nie będą wystarczały na życie na dotychczasowym poziomie. Z tego względu 41 proc. chce poszukać lepiej płatnego zajęcia, a 44 proc. bierze nadgodziny.

Dodatkowe zajęcia, nadgodziny, zmiana pracy. Tak radzimy sobie z inflacją
91 proc. badanych odczuwa lęk związany z coraz trudniejszym utrzymaniem gospodarstwa domowego (fot. Anastasiya Leskova/Unsplash)
REKLAMA
  • Z ankiety serwisu kariery InterviewMe.pl wynika, że 91 proc. badanych odczuwa lęk związany z coraz trudniejszym utrzymaniem gospodarstwa domowego.
  • 70 proc. Polaków uważa, że państwo nie wspiera swoich obywateli w związku z inflacją i rosnącymi kosztami zużycia energii.
  • Ludzie muszą sobie radzić sami. 49 proc. badanych podejmuje dodatkową pracę, z kolei 44 proc. badanych pracuje więcej (bierze nadgodziny), by dorobić do pensji. 

Serwis kariery InterviewMe.pl przeprowadził badanie „Praca w trudnych czasach. Jak Polacy radzą sobie z kryzysem?”, w którym zapytano prawie 1000 respondentów o ich strategie przetrwania w czasie kryzysu wywołanego inflacją.

Ankieta wykazała, że 91 proc. badanych odczuwa lęk związany z coraz trudniejszym utrzymaniem gospodarstwa domowego. Ogromna większość (90 proc.) obawia się zwiększonych wydatków na mieszkanie (czynsz, wynajem, opłaty) w związku z rosnącymi cenami energii.

Wysoka inflacja i kryzys energetyczny dają się we znaki

Jednocześnie 70 proc. Polaków uważa, że państwo nie wspiera swoich obywateli w związku z inflacją i rosnącymi kosztami zużycia energii. Ludzie muszą sobie radzić sami. W jaki sposób?

Czytaj też: Znaleźli dobry sposób na dodatkowy zarobek w trudnych czasach

49 proc. badanych podejmuje dodatkową pracę, z kolei 44 proc. badanych pracuje więcej (bierze nadgodziny), by dorobić do pensji. 41 proc. pracowników rozważa zmianę pracy na lepiej płatną, a 36 proc. badanych oszczędza na dojazdach do pracy.

- Badanie InterviewMe potwierdza, że wysoka inflacja i kryzys energetyczny wpływają bardzo mocno na życie Polaków. Koszty codziennego funkcjonowania stają się na tyle wysokie, że wielu z nas jest zmuszonych do szukania dodatkowych źródeł dochodów. Jednocześnie nie czujemy, żeby państwo wystarczająco wspierało obywateli w tych trudnych czasach. Pomimo że rząd podniósł płacę minimalną i wprowadził tzw. tarczę antyinflacyjną, to wciąż zwykły Kowalski musi starać się zwiększać dochody na własną rękę - zauważa Wojciech Martyński, ekspert kariery w InterviewMe.

W kolejce po podwyżki

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Dodatkowe zajęcia, nadgodziny, zmiana pracy. Tak radzimy sobie z inflacją
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • lenka 2022-11-18 11:53:11

    tak w kość dała ta pandemia, teraz inflacja, że bez dwóch etatów ani rusz. jeszcze kruka muszę spłacać, bo noga mi się powinęła. dobrze ze chociaz oni jakos po ludzku podchodzą do dłużnika i idzie się z nimi dogadać. trzeciego etatu nie trzeba brać.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA